Gå til hovedindhold

Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand

GustavsbergToilet- og bidetsæderHøj siddehøjdeBadeværelser med krav til komfortEAN: 7391530067469

Gustavsberg Nautic 1546L gulvstående højtoilet med åben skyllerand og Ceramicplus overfladebehandling. Ekstra høj siddehøjde på 46cm for øget komfort. Læs mere

Pris fra 2.798 krtil 3.945 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.147 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2798 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Gustavsberg 1546L WC Nautic C+ høj 2/4 l +4 cm krom/mat krom tryk åben skyllerand
2.798 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Gustavsberg Nautic Toilet 1546. S-ls. Hj model med Ceramicplus. Hygienic Flush
2.799 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg Nautic 1546L toilet, uden skyllekant, rengøringsvenlig, hvid
-10%2.838 kr
Før 3.154 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand
3.139 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gustavsberg GB1115462R1304, CE, Hvid
3.170 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Gustavsberg Nautic Toilet 1546. S-lås. Høj model med Ceramicplus. Hygienic Flush
3.291,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Gustavsberg Nautic 1546L toilet, uden skyllekant, rengøringsvenlig, hvid
3.945 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk2.798 kr2.798 krKøb
2WATTOO.DK2.799 kr2.799 krKøb
3LavprisVVS2.838 kr2.838 krKøb
4Proshop DK3.139 kr3.139 krKøb
5CS MEGASTORE DK3.170 kr3.369 krKøb
6vvsfittings.dk3.291,25 kr3.291,25 krKøb
7BilligVVS DK3.945 kr3.945 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Gustavsberg Nautic 1546L Gulvstående Toilet

Gustavsberg

Gustavsberg Nautic 1546L gulvstående højtoilet med åben skyllerand og Ceramicplus overfladebehandling. Ekstra høj siddehøjde på 46cm for øget komfort.

• gustavsberg toilet
• højtoilet
• nautic toilet
• gulvstående toilet
• åben skyllerand
• ceramicplus toilet
• Badeværelser med krav til komfort
• Høj siddehøjde

Beskrivelse

Gustavsberg Nautic 1546L er et moderne gulvstående højtoilet med åben skyllerand og praktisk Ceramicplus overfladebehandling. Med en ekstra høj siddehøjde på 46 cm giver dette toilet øget komfort, særligt for højere personer eller dem med bevægelsesudfordringer. Den åbne skyllerand sikrer effektiv rengøring og forebygger smudsophobning, mens Ceramicplus behandlingen gør overfladen særligt let at rengøre og modstandsdygtig over for kalk og snavs. Toilettet har dobbelt skylning på 2/4 liter for vandbesparelse og S-lås tilslutning. Bemærk at toiletsæde skal købes separat. Perfekt til moderne badeværelser hvor hygiejne, komfort og miljøhensyn prioriteres.

Specifikationer

dybde:650 mm
farve:hvid
vægt:35,6 kg
bredde:345 mm
højde:900 mm
garanti:10 år
montering:gulvstående
skyllekant:åben skyllerand
afløbstype:S-lås
siddehøjde:460 mm
toiletsæde:medfølger ikke
skyllemængde:2/4 liter
overfladebehandling:Ceramicplus

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er forskellen på åben skyllerand og normal skyllerand?

Åben skyllerand betyder, at der ikke er en skjult kant hvor skidt kan samle sig. Dette gør toilettet nemmere at rengøre og mere hygiejnisk.

Hvor høj er siddehøjden på dette toilet?

Siddehøjden er 46 cm, hvilket er 6-7 cm højere end standard toiletter og giver bedre komfort for højere personer.

Følger der toiletsæde med?

Nej, toiletsæde skal købes separat. Du kan vælge mellem forskellige Gustavsberg Nautic sæder eller kompatible alternativer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand

PriceData har fulgt prisen på Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand i 176 dage. Laveste pris i perioden er 2.798 kr (registreret d. 3. juni 2026), højeste er 3.097 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.993 kr.

Den nuværende pris på 2.798 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Gustavsberg nautic 1546hf c+ toilet 2/4 l høj model skjult s-lås med åben skyllerand de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.798 kr1 kr (0%)
2. jun. 20262.799 kr1 kr (0%)
1. jun. 20262.800 kr1 kr (0%)
30. maj 20262.801 kr1 kr (0%)
28. maj 20262.802 kr1 kr (0%)
27. maj 20262.803 kr293 kr (9%)
26. maj 20263.096 kr33 kr (1%)
23. maj 20263.063 kr33 kr (1%)
22. maj 20263.096 kr33 kr (1%)
21. maj 20263.063 kr167 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret