Gå til hovedindhold

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m²

HeatcomEludstyr5mm tynd designHjemme gulvvarme og komfortEAN: 5707359815990

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte leverer 150W/m² på 6m² med kun 5mm tykkelse. Dansk kvalitet med 2-leder kabel og 25 års garanti til lavtbyggende. Læs mere

Pris fra 1.380 krtil 1.945 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 565 kr (29% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.346 kr 7. maj

Sammenlign priser på Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m² og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1380 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m²
1.380 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m²
-9%1.499 kr
Før 1.639 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m²
1.599 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m²
1.765 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
FLXMAT 3 150W/M² 6,0M²
1.770,39 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Flxmat 3 150W/m² 6,0m² (0,5m x 12,00m)
1.848 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m²
1.945 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m² koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl1.380 kr1.380 krKøb
2CompletVVS1.499 kr1.499 krKøb
3Greenline1.599 kr1.599 krKøb
4BilligVVS DK1.765 kr1.765 krKøb
5EL-GROSSISTEN1.770,39 kr1.770,39 krKøb
6CS MEGASTORE DK1.848 kr1.848 krKøb
7LavprisVVS1.945 kr1.945 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte 860W, 6m²

Heatcom

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte leverer 150W/m² på 6m² med kun 5mm tykkelse. Dansk kvalitet med 2-leder kabel og 25 års garanti til lavtbyggende.

• gulvvarme
• varmemåtte
• heatcom varme
• el gulvvarme
• lavtbyggende varme
• flx3
• renovering gulvvarme
• Hjemme gulvvarme og komfort
• 5mm tynd design

Beskrivelse

Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte 860W til 6m² er den ideelle løsning til gulvvarme i danske hjem. Med en tykkelse på kun 5mm og effekt på 150W/m² passer den perfekt til renovering eller nybyggeri. Den afskærmede 2-leder varmekabel med Ø3mm kabeldiameter sikrer ensartet varmefordeling. Kan anvendes under alle gulvtyper i fliseklæb eller flydespartel som både primær varmekilde og komfortvarme. Dansk udviklet og testet til nordiske forhold med CE og SEMKO godkendelser. Installation er nem med dobbeltklæbende tape og 2,5m koldkabel. Perfekt til rum med lav byggehøjde hvor maksimal komfort kræves med minimal pladsafgåelse.

Specifikationer

areal:6m²
effekt:860W (150W/m²)
garanti:25 år
tykkelse:5mm
kabeltype:2-leder med skærm
koldkabel:2,5m
maks_temp:90°C
producent:Dansk udviklet
spænding:230V 50Hz
tolerance:-5%/+10%
dimensioner:0,5m x 12m
godkendelser:CE, SEMKO, BEAB
kabeldiameter:Ø3mm
installationstype:Fliseklæb/flydespartel

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor tyndt er gulvvarmemåtten?

Heatcom FLX3 er kun 5mm tyk i total, hvilket gør den perfekt til renovering hvor byggehøjden er vigtig.

Kan den bruges under alle gulvtyper?

Ja, varmemåtten kan installeres under alle gulvtyper - fliser, træ, laminat - direkte i fliseklæb eller flydespartel.

Hvor lang garanti følger med?

Heatcom giver 25 års garanti på FLX3 varmemåtterne, hvilket viser tilliden til produktkvaliteten.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m²

PriceData har fulgt prisen på Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m² i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.346 kr (registreret d. 7. maj 2026), højeste er 1.798 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.468 kr.

Den nuværende pris på 1.380 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 24 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m². Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Heatcom FLX3 gulvvarmemåtte, 150W/m², 860W, 6 m² de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.380 kr119 kr (8%)
30. maj 20261.499 kr119 kr (9%)
24. maj 20261.380 kr16 kr (1%)
12. maj 20261.364 kr177 kr (11%)
11. maj 20261.541 kr177 kr (13%)
8. maj 20261.364 kr18 kr (1%)
7. maj 20261.346 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.347 kr194 kr (13%)
23. apr. 20261.541 kr194 kr (14%)
22. apr. 20261.347 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret