Gå til hovedindhold

Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid

House DoctorTæpperAntiskrid bagsideBeskyttelse af trægulve i gang og entréEAN: 5707644791480

House Doctor Hempi gulvtæppe i naturlig farve med jute, hamp og bomuld. Perfekt løber til gangen med antiskrid bagside og 90x300 cm målinger. Læs mere

Pris fra 1.109 krtil 1.500 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 391 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 865 kr 26. apr.

Sammenlign priser på Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1109 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Tæppe, Hempi, Naturligt og blødt - 300x90 cm
-26%1.109 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid
1.259 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
House Doctor - Gulvtæppe - Hempi - Natur - 90x300 Cm
1.269,95 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor Hempi tæppe 90x300 cm Natur
-13%1.299 kr
Før 1.500 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Tæppe, Hempi, Natur L300 cm
1.500 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Bolig & Haven1.109 kr1.109 krKøb
2Likehome.dk1.259 kr1.259 krKøb
3Gucca.dk1.269,95 kr1.269,95 krKøb
4KitchenTime DK1.299 kr1.299 krKøb
5Rikki Tikki Shop1.500 kr1.500 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Hempi Gulvtæppe Natur

House Doctor

House Doctor Hempi gulvtæppe i naturlig farve med jute, hamp og bomuld. Perfekt løber til gangen med antiskrid bagside og 90x300 cm målinger.

• gulvløber
• gangtæppe
• jutetæppe
• hamptæppe
• naturligt tæppe
• house doctor tæppe
• hempi
• Beskyttelse af trægulve i gang og entré
• Antiskrid bagside

Beskrivelse

House Doctor Hempi gulvtæppe er en elegant løber i naturlig farve, perfekt til gangen eller entreen. Dette 90x300 cm lange tæppe er fremstillet af en holdbar blanding af jute, hamp og bomuld, som giver det slidstyrke og en smuk, naturlig finish. Hempi-tæppet har en antiskrid bagside, der sikrer stabilitet og beskytter træ- og andre gulvtyper mod daglig slid. Med sin lys, neutrale farve passer det ind i de fleste indretningsstile og skaber en varm, indbydende atmosfære. Tæppet er ideelt til beskyttelse af trægulve i områder med meget trafik og tilføjer samtidig et blødt, dekorativt element til hjemmet.

Specifikationer

farve:Natur
pleje:Må ikke vaskes, pletrens med vand
serie:Hempi
vægt:8 kg
bredde:90 cm
længde:300 cm
antiskrid:Ja, på bagsiden
egnet_til:Gang, entré, beskyttelse af trægulve
materiale:Jute, hamp og bomuld

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er tæppet velegnet til områder med meget trafik?

Ja, Hempi-tæppet er lavet af slidstærke materialer som jute, hamp og bomuld og er designet til at beskytte gulve i gangområder.

Kan tæppet vaskes?

Nej, tæppet må ikke vaskes. Det anbefales at bruge pletrens med vand ved behov og støvsuge regelmæssigt.

Glider tæppet på gulvet?

Nej, Hempi har antiskrid på bagsiden, så det bliver liggende stabilt på gulvet uden at glide rundt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid

PriceData har fulgt prisen på Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid i 153 dage. Laveste pris i perioden er 849,95 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 1.259 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.073 kr.

Den nuværende pris på 1.109 kr er 3% over normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Gulvtæppe House Doctor Hempi 90x300 cm natur hamp jute bomuld antiskrid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.109 kr34,31 kr (3%)
30. maj 20261.074,69 kr34,31 kr (3%)
27. maj 20261.109 kr37,89 kr (4%)
25. maj 20261.071,11 kr37,89 kr (3%)
9. maj 20261.109 kr31,05 kr (3%)
8. maj 20261.077,95 kr31,05 kr (3%)
30. apr. 20261.109 kr150 kr (12%)
29. apr. 20261.259 kr150 kr (14%)
28. apr. 20261.109 kr244 kr (28%)
26. apr. 2026865 kr25 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret