Gå til hovedindhold

Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70

House DoctorTekstilerBlød bomuldsoverfladeBoligindretningEAN: 5707644791626

House Doctor Chindi gulvtæppe i grå med enkelt vævning og blød bomuldsoverflade. Alsidigt rektangulært tæppe perfekt til både soveværelse og stue. Læs mere

Pris fra 419 krtil 473,75 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 54,75 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 335,2 kr 23. maj

Sammenlign priser på Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 419 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Mostersskur.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70
419 kr
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gulvtæppe House Doctor Chindi 70 x 160 cm grå
439 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Gulvtæppe, Chindi, Grå 160x70 cm
-10%449 kr
Før 499,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Tæppe, Chindi, Grå 160 cm
-10%450 kr
Før 499,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor Chindi tæppe 70x160 cm Grå
-5%473,75 kr
Før 499,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Mostersskur.dk419 kr419 krKøb
2Likehome.dk439 kr439 krKøb
3Bolig & Haven449 kr449 krKøb
4Rikki Tikki Shop450 kr450 krKøb
5KitchenTime DK473,75 kr522,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Chindi Gulvtæppe Grå 70x160 cm

House Doctor

House Doctor Chindi gulvtæppe i grå med enkelt vævning og blød bomuldsoverflade. Alsidigt rektangulært tæppe perfekt til både soveværelse og stue.

• gulvtæppe
• løber
• bomuldstæppe
• house doctor tæppe
• chindi
• grå tæppe
• rektangulært tæppe
• Boligindretning
• Blød bomuldsoverflade

Beskrivelse

House Doctor Chindi Gulvtæppe i grå er et elegant og funktionelt tilvalg til enhver moderne boligindretning. Dette rektangulære tæppe måler 70 cm i bredde og 160 cm i længde og er fremstillet af blød, slidstærk bomuld med andre fibre. Den enkle vævning og naturlige æstetik gør tæppet perfekt til at skabe hygge og sammenhæng i hjemmet. Placer det ved siden af sengen for en blød morgenlanding, eller i stuen til visuelt at binde møblerne sammen. Tæppets holdbare bomuldsmateriale gør det ideelt til daglig brug, og det kan endda anvendes i badeværelset takket være dets modstandsdygtighed. Chindi-serien fra House Doctor er kendt for sit tidløse og afslappede udtryk, der passer ind i de fleste indretningsstile. Bemærk at bagsiden ikke har antiskrid, så brug evt. et skridsikkert underlag. Tæppet kan maskinvaskes på skånsom 30°C.

Specifikationer

vask:Maskinvask, skånsom 30°C
serie:Chindi
vægt:Ca. 3,24 kg
bredde:70 cm
længde:160 cm
antiskrid:Nej
materiale:Bomuld, andre fibre

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan tæppet bruges i badeværelset?

Ja, det slidstærke bomuldsmateriale gør det velegnet til badeværelset, da det kan modstå meget og er nemt at vedligeholde.

Har tæppet antiskrid på bagsiden?

Nej, bagsiden har ikke antiskrid, så vi anbefaler at bruge et skridsikkert underlag for sikkerhed.

Hvordan vaskes tæppet?

Tæppet kan maskinvaskes på skånsom 30°C program. Følg vaskeanvisningerne for at bevare kvaliteten.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70

PriceData har fulgt prisen på Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 289,95 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 439 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 375 kr.

Den nuværende pris på 419 kr er 12% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Tæppe/ løber "Chindi" grå - House Doctor - 160x70 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026419 kr83,8 kr (25%)
23. maj 2026335,2 kr103,8 kr (24%)
22. maj 2026439 kr103,8 kr (31%)
27. mar. 2026335,2 kr64,75 kr (16%)
26. mar. 2026399,95 kr64,75 kr (19%)
4. mar. 2026335,2 kr45,25 kr (16%)
2. mar. 2026289,95 kr45,25 kr (13%)
17. feb. 2026335,2 kr64,75 kr (16%)
16. feb. 2026399,95 kr64,75 kr (19%)
14. feb. 2026335,2 kr64,75 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret