Gå til hovedindhold

House Nordic Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104

House NordicVæg- og vinduesdekorationElegant messingfinishModerne indretningEAN: 5713917016921

House Nordic Paris Gulvlampe i messing med 210cm stofledning. Stilren skandinavisk design i stål med messingfinish. Perfekt til moderne indretning. Læs mere

Pris fra 911,05 krtil 1.295 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 383,95 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 889 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104 og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 911.05 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boboonline.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,1
HOUSE NORDIC Paris gulvlampe - messing stål
-5%911,05 kr
Før 959 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billige Bolig Møbler
TrustScore 0 ud af 50,0
Paris Gulvlampe - Gulvlampe, Messing
982 kr
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
Paris Gulvlampe - Messing med stofledning på 210 cm GU10 fatning
-20%999 kr
Før 1.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til ebuy24 DK
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Paris gulvlampe 25x150x25cm messing dekor
1.019 kr
Til butik
Gå til Bovari DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Lausanne messing gulvlampe
-17%1.249 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104
1.249 kr
Til butik
Gå til 3-nordic
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Tubox - Gulvlampe i messing
1.295 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boboonline.dk911,05 kr911,05 krKøb
2Billige Bolig Møbler982 kr982 krKøb
3Bolig & Haven999 kr999 krKøb
4ebuy24 DK1.019 kr1.068 krKøb
5Bovari DK1.249 kr1.249 krKøb
6Homeshop DK1.249 kr1.249 krKøb
73-nordic1.295 kr1.295 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Nordic Paris Gulvlampe

House Nordic

House Nordic Paris Gulvlampe i messing med 210cm stofledning. Stilren skandinavisk design i stål med messingfinish. Perfekt til moderne indretning.

• gulvlampe
• standerlampe
• messing lampe
• house nordic
• skandinavisk design
• nordisk lampe
• Moderne indretning
• Elegant messingfinish

Beskrivelse

House Nordic Paris Gulvlampe er en elegant standerlampe i moderne nordisk stil. Lavet i stål med et smukt messingfinish, der udstråler varme og elegance. Lampens simple og tidsløse design gør den perfekt til enhver indretningsstil. Med en 210 cm lang stofledning får du fleksibilitet til at placere lampen præcis, hvor du ønsker. Lampen bruger GU10/5W LED pærer og har IP20 klassifikation, hvilket gør den ideel til indendørs brug. Mål: 25x25x150 cm og vægt på kun 3,4 kg. Paris gulvlampen kombinerer funktionalitet med æstetik og skaber behagelig stemning i stuen, soveværelset eller andre rum i hjemmet.

Specifikationer

mål:L25 x B25 x H150 cm
stil:Moderne nordisk
farve:Messing
pære:GU10/5W LED
vægt:3,4 kg
fatning:GU10
max_watt:5W LED
materiale:Stål med messingfinish
ledningslængde:210 cm stofledning
ip_klassifikation:IP20

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken type pærer bruger lampen?

Lampen bruger GU10/5W LED pærer. Pære medfølger ikke og skal købes separat.

Hvor lang er ledningen?

Lampen har en 210 cm lang stofledning, som giver god fleksibilitet til placering.

Er lampen egnet til badeværelse?

Nej, lampen har IP20 klassifikation og er kun egnet til tørre indendørs rum som stue og soveværelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104

PriceData har fulgt prisen på Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104 i 140 dage. Laveste pris i perioden er 791,2 kr (registreret d. 4. februar 2026), højeste er 999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 944 kr.

Den nuværende pris på 911,05 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Gulvlampe Lampe i messing med stofledning på 210 cm Pære: GU10/5W LED IP20 - 6409104 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026911,05 kr70,95 kr (7%)
24. maj 2026982 kr70,95 kr (8%)
1. maj 2026911,05 kr47,95 kr (5%)
29. apr. 2026959 kr23 kr (2%)
28. apr. 2026982 kr23 kr (2%)
24. apr. 2026959 kr40 kr (4%)
11. apr. 2026999 kr17 kr (2%)
5. apr. 2026982 kr23 kr (2%)
12. mar. 2026959 kr70 kr (8%)
11. mar. 2026889 kr70 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret