Gå til hovedindhold

Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel

GrundfosPumperEAN: 5700830761380
Pris fra 2.011 krtil 2.794,75 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 783,75 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2011 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel
-14%2.011 kr
Før 2.325 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel billede

Produktinformation

Grundfos kælderpumpe CC7-A1 m/svømmeafbryder - 10 meter kabel Unilift CC pumperne er produceret til pumpeopgaver i det privat hjem. Pumpen er beregnet til pumpning regnvand og gråt spildevand fra feks badeværelser eller vaskemaskiner. Pumpen kan håndtere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Afløb & kloak
Farve: black
EAN: 5700830761380
Varenr.: 391280371
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel
2.012 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos dykpumpe unilift cc7-a1 380w med niveauafbryder
2.050 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel
-16%2.099 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grundfos Unilift CC7-A1 dykpumpe
2.303 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNILIFT CC7 - A1 DRÆNPUMPE
2.336,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel
2.425 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dykpumpe unilift cc7 - a1
2.495 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grundfos Unilift CC7 A1 - Dyk-/drnpumpe m/niveauafbryder, komposit
2.673 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Grundfos UNILIFT CC7-A1 dykpumpe
2.777,5 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grundfos pumpe CC7-A1 med 3/4-1-5/4 nippel og 10 m kabel, 230 V
2.794,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS2.011 kr2.011 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.012 kr2.012 krKøb
3Proshop DK2.050 kr2.050 krKøb
4CompletVVS2.099 kr2.099 krKøb
5Elvvs.dk2.303 kr2.303 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.336,25 kr2.336,25 krKøb
7BilligVVS DK2.425 kr2.425 krKøb
8MaintainIt2.495 kr2.495 krKøb
9WATTOO.DK2.673 kr2.673 krKøb
10vvsfittings.dk2.777,5 kr2.777,5 krKøb
11VVS.dk2.794,75 kr2.794,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel

PriceData har fulgt prisen på Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel i 172 dage. Laveste pris i perioden er 1.995 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 2.082 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.022 kr.

Den nuværende pris på 2.011 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20262.011 kr38 kr (2%)
29. maj 20262.049 kr10 kr (0%)
30. apr. 20262.059 kr47 kr (2%)
19. apr. 20262.012 kr1 kr (0%)
17. apr. 20262.013 kr1 kr (0%)
16. apr. 20262.012 kr35 kr (2%)
14. apr. 20262.047 kr35 kr (2%)
13. apr. 20262.012 kr36 kr (2%)
10. apr. 20262.048 kr36 kr (2%)
6. apr. 20262.012 kr32 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret