Gå til hovedindhold

Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel

GrundfosPumperEAN: 5700830761380
Pris fra 1.964 krtil 2.794,75 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 830,75 kr (30% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1964 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel
-16%1.964 kr
Før 2.325 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel billede

Produktinformation

Grundfos kælderpumpe CC7-A1 m/svømmeafbryder - 10 meter kabel Unilift CC pumperne er produceret til pumpeopgaver i det privat hjem. Pumpen er beregnet til pumpning regnvand og gråt spildevand fra feks badeværelser eller vaskemaskiner. Pumpen kan håndtere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Afløb & kloak
Farve: black
EAN: 5700830761380
Varenr.: 391280371
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel
2.002 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos dykpumpe unilift cc7-a1 380w med niveauafbryder
2.002 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel
-16%2.099 kr
Før 2.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grundfos Unilift CC7-A1 dykpumpe
2.303 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
UNILIFT CC7 - A1 DRÆNPUMPE
2.336,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grundfos kælderpumpe CC7-A1, svømmeafbryder, 10 meter kabel
2.425 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Dykpumpe unilift cc7 - a1
2.495 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Grundfos UNILIFT CC7-A1 dykpumpe
2.777,5 kr
Til butik
Gå til VVS.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grundfos pumpe CC7-A1 med 3/4-1-5/4 nippel og 10 m kabel, 230 V
2.794,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS1.964 kr1.964 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.002 kr2.002 krKøb
3Proshop DK2.002 kr2.002 krKøb
4CompletVVS2.099 kr2.099 krKøb
5Elvvs.dk2.303 kr2.303 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.336,25 kr2.336,25 krKøb
7BilligVVS DK2.425 kr2.425 krKøb
8MaintainIt2.495 kr2.495 krKøb
9vvsfittings.dk2.777,5 kr2.777,5 krKøb
10VVS.dk2.794,75 kr2.794,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel

PriceData har fulgt prisen på Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel i 173 dage. Laveste pris i perioden er 1.964 kr (registreret d. 2. juni 2026), højeste er 2.082 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.020 kr.

Den nuværende pris på 1.964 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Grundfos spildevandsDykpumpe Unilift CC7 - A1 drænpumpe/kælderpumpe med 10 meter kabel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.964 kr38 kr (2%)
1. jun. 20262.002 kr1 kr (0%)
31. maj 20262.003 kr8 kr (0%)
30. maj 20262.011 kr38 kr (2%)
29. maj 20262.049 kr10 kr (0%)
30. apr. 20262.059 kr47 kr (2%)
19. apr. 20262.012 kr1 kr (0%)
17. apr. 20262.013 kr1 kr (0%)
16. apr. 20262.012 kr35 kr (2%)
14. apr. 20262.047 kr35 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret