Gå til hovedindhold

Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H

GrundfosEludstyrEAN: 5713828679895
Pris fra 5.395 krtil 7.858,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 2.463,75 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 5.189 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5395 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H
5.395 kr
Til butik
Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H billede

Produktspecifikationer

Mærke: GRUNDFOS
Kategori: Cirkulationspumper
Farve: 1
Artikel nr.: 99411424
EAN: 5713828679895
Varenr.: 4668340
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos pumpe alpha2 25-60 n 180 mm
5.492 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-60 N 180
6.168 kr
Til butik
Grundfos Alpha2 25-60 N 180 billede

Produktinformation

ALPHA2 og ALPHA3 tilbyder samme lave energiforbrug. ALPHA3 har dog flere fordele og funktioner. F.eks. kan du via din smartphone kommunikere trådløst med pumpen, fejlfinde, benytte den indbyggede indreguleringsfunktion og generere en rapport, som anvendes...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: Grundfos cirkulationspumpe brugsvand
EAN: 5713828679895
Varenr.: 2370560
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-60 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
6.247 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-60 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
6.489 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-60 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
6.699 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H
7.360,01 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Grundfos ALPHA2 cirkulationspumpe 25-60 N 180 mm. 1x230V 50Hz 6H
7.832,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Alpha2 25-60 n 180 cirkulationspumpe
7.858,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK5.395 kr5.395 krKøb
2Proshop DK5.492 kr5.492 krKøb
3Elvvs.dk6.168 kr6.168 krKøb
4LavprisVVS6.247 kr6.247 krKøb
5BilligVVS DK6.489 kr6.489 krKøb
6CompletVVS6.699 kr6.699 krKøb
7EL-GROSSISTEN7.360,01 kr7.360,01 krKøb
8vvsfittings.dk7.832,5 kr7.832,5 krKøb
9MaintainIt7.858,75 kr7.858,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H

PriceData har fulgt prisen på Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H i 184 dage. Laveste pris i perioden er 5.057 kr (registreret d. 13. december 2025), højeste er 5.490 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.227 kr.

Den nuværende pris på 5.395 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-60 N 180 1x230V 50Hz 6H de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 20265.395 kr12 kr (0%)
8. maj 20265.383 kr12 kr (0%)
7. maj 20265.395 kr12 kr (0%)
30. apr. 20265.383 kr12 kr (0%)
29. apr. 20265.395 kr12 kr (0%)
11. apr. 20265.383 kr194 kr (4%)
1. apr. 20265.189 kr301 kr (5%)
31. mar. 20265.490 kr301 kr (6%)
15. mar. 20265.189 kr301 kr (5%)
14. mar. 20265.490 kr301 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret