Gå til hovedindhold

Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H

GrundfosEludstyrEAN: 5713828678720
Pris fra 4.682 krtil 6.867,5 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 2.185,5 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.566 kr 1. apr.

Sammenlign priser på Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4682 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-40 N 180, 1x230V, 1 1/2" tilslutning, rustfrit stl
4.682 kr
Til butik
Grundfos Alpha2 25-40 N 180, 1x230V, 1 1/2" tilslutning, rustfrit stl billede

Produktspecifikationer

Mærke: Grundfos
Kategori: WATTOO.DK VVS Varme & styring Cirkulationspumper
EAN: 5713828678720
Varenr.: 380463140
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H
4.828 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos pumpe alpha2 25-40 n 180 mm
4.877 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-40 N 180
5.365 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-40 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
5.599 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-40 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
5.799 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grundfos Alpha2 25-40 N cirkulationspumpe 180 mm, brugsvand
6.095 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H
6.406,69 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Alpha2 25-40 n 180 cirkulationspumpe
6.841,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Grundfos ALPHA2 cirkulationspumpe 25-40 N 180 mm. 1x230V 50Hz 6H
6.867,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1WATTOO.DK4.682 kr4.682 krKøb
2CS MEGASTORE DK4.828 kr4.828 krKøb
3Proshop DK4.877 kr4.877 krKøb
4Elvvs.dk5.365 kr5.365 krKøb
5CompletVVS5.599 kr5.599 krKøb
6LavprisVVS5.799 kr5.799 krKøb
7BilligVVS DK6.095 kr6.095 krKøb
8EL-GROSSISTEN6.406,69 kr6.406,69 krKøb
9MaintainIt6.841,25 kr6.841,25 krKøb
10vvsfittings.dk6.867,5 kr6.867,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H

PriceData har fulgt prisen på Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H i 184 dage. Laveste pris i perioden er 4.566 kr (registreret d. 27. marts 2026), højeste er 4.869 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.700 kr.

Den nuværende pris på 4.682 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Grundfos cirkulationspumpe til brugsvand ALPHA2 25-40 N 180 1x230V 50Hz 6H de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20264.682 kr146 kr (3%)
26. maj 20264.828 kr146 kr (3%)
23. maj 20264.682 kr146 kr (3%)
22. maj 20264.828 kr146 kr (3%)
8. maj 20264.682 kr146 kr (3%)
7. maj 20264.828 kr146 kr (3%)
30. apr. 20264.682 kr157 kr (3%)
29. apr. 20264.839 kr157 kr (3%)
11. apr. 20264.682 kr116 kr (3%)
1. apr. 20264.566 kr303 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret