Gå til hovedindhold

Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360)

GroheSanitetSpeedClean antikalkKøkken og opvaskEAN: 4005176937309

Grohe Minta skyllebruser med StarLight krombelægning og SpeedClean antikalksystem. Automatisk omstilling mellem mousseur og bruserstrøm til køkkenbrug. Læs mere

Pris fra 476 krtil 612,5 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 136,5 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 467 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 476 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe udtræksbruser til Minta, krom
-10%476 kr
Før 529 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360)
527 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe brusehoved til Minta udtræksbruser, krom
535 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GROHE SKYLLEBRUSER
541,93 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe skyllebruser til Minta køkkenarmatur, krom
549 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE skyllebruser Udtræksbruser,omstilling: mousseur/bruserstråle
580 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE skyllebruser Udtræksbruser,omstilling: mousseur/bruserstråle
612,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS476 kr476 krKøb
2CS MEGASTORE DK527 kr566 krKøb
3BilligVVS DK535 kr535 krKøb
4EL-GROSSISTEN541,93 kr541,93 krKøb
5LavprisVVS549 kr549 krKøb
6Elvvs.dk580 kr580 krKøb
7vvsfittings.dk612,5 kr612,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Minta Skyllebruser

Grohe

Grohe Minta skyllebruser med StarLight krombelægning og SpeedClean antikalksystem. Automatisk omstilling mellem mousseur og bruserstrøm til køkkenbrug.

• grohe bruser
• køkkenarmatur reservedel
• udtræksbruser
• skyllebruser
• minta bruser
• grohe reservedel
• Køkken og opvask
• SpeedClean antikalk

Beskrivelse

Grohe Minta skyllebruser er en original reservedel til Grohe Minta køkkenarmatur med udtræk. Skylebruseren er udstyret med den avancerede StarLight krombelægning, som giver en holdbar og skinnende overflade, der er nem at holde ren.

Med det integrerede SpeedClean antikalksystem kan du nemt fjerne kalkaflejringer ved at gnide gummidyserne med fingeren. Skylebruseren har automatisk omstilling mellem blød mousseur-stråle til normal brug og kraftig bruserstrøm til skylning.

Produktet er designet specifikt til Grohe Minta-serien og sikrer optimal vandfordeling og komfort ved køkkenbrug. Den pålidelige konstruktion og Grohe's høje kvalitetsstandarder garanterer lang levetid og problemfri drift.

Specifikationer

serie:Minta
finish:StarLight krom
gevind:1/2" gevind
materiale:Metal med krombelægning
anvendelse:Køkkenarmatur reservedel
omstilling:Automatisk til mousseur
typenummer:46857000
varenummer:930043027
stråletyper:Mousseur/bruserstrøm
antikalksystem:SpeedClean

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Passer denne skyllebruser til alle Grohe køkkenarmatur?

Nej, denne skyllebruser er specifikt designet til Grohe Minta-serien med udtræk. Kontroller din armatur model før køb.

Hvordan rengør jeg SpeedClean antikalksystemet?

Gnid blot gummidyserne med fingeren for at fjerne kalkaflejringer. Ingen kemikalier eller værktøj er nødvendigt.

Hvad er forskellen på mousseur og bruser?

Mousseur giver en blød, luftblandet vandstråle til normal brug. Bruserstrøm giver en kraftig stråle til skylning af grøntsager og opvask.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360)

PriceData har fulgt prisen på Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 467 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 520 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 504 kr.

Den nuværende pris på 476 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Grohe udtræksbruser - omstilling: mousseur/bruserstråle Starlight - Krom - 46857000 (745101360) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026476 kr15 kr (3%)
26. maj 2026491 kr15 kr (3%)
17. maj 2026476 kr38 kr (7%)
16. maj 2026514 kr38 kr (8%)
10. maj 2026476 kr30 kr (6%)
9. maj 2026506 kr30 kr (6%)
3. maj 2026476 kr25 kr (5%)
26. apr. 2026501 kr5 kr (1%)
15. apr. 2026496 kr10 kr (2%)
13. apr. 2026506 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret