Gå til hovedindhold

Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0

GroheSanitetVandbesparende teknologi med elegant designModerne betjeningsplade til indbygningscisternerEAN: 4005176339103

GROHE Skate Cosmopolitan betjeningsplade i cool sunrise finish med vandbesparende teknologi. Dobbelt skyld og EasyConnect til både lodret og vandret montering. Læs mere

Pris fra 916 krtil 1.614 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 698 kr (43% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 24. apr.

Sammenlign priser på Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 916 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Skate Cosmopolitan betjeningsplade, messing
916 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Skate Cosmopolitan betjeningsplade, poleret cool sunrise
972 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0
1.047 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Skate Cosmopolitan Betjeningsplade, stor, poleret cool sunrise
1.099,61 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Skate Cosmopolitan Betjeningsplade 2-skyls, cool sunrise
1.120 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Skate Cosmopolitan betjeningsplade, messing
1.299 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Skate Cosmopolitan betjeningsplade, messing
1.419 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Skate Cosmopolitan Betjeningsplade - Poleret Cool Sunrise
1.614 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS916 kr916 krKøb
2Proshop DK972 kr1.011 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.047 kr1.047 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.099,61 kr1.099,61 krKøb
5vvsfittings.dk1.120 kr1.120 krKøb
6LavprisVVS1.299 kr1.299 krKøb
7BilligVVS DK1.419 kr1.419 krKøb
8Elvvs.dk1.614 kr1.614 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Skate Cosmopolitan Betjeningsplade Cool Sunrise

Grohe

GROHE Skate Cosmopolitan betjeningsplade i cool sunrise finish med vandbesparende teknologi. Dobbelt skyld og EasyConnect til både lodret og vandret montering.

• betjeningsplade
• trykplade
• skylleplade
• cisterne betjening
• toilet betjening
• WC betjening
• GROHE Skate
• vandbesparende
• dobbelt skyld
• cool sunrise
• poleret messing
• Moderne betjeningsplade til indbygningscisterner
• Vandbesparende teknologi med elegant design

Beskrivelse

GROHE Skate Cosmopolitan betjeningsplade er en stilren løsning til moderne badeværelser. Betjeningspladen kommer i et elegante cool sunrise finish med poleret overflade, der er modstandsdygtig overfor ridser. Den er udstyret med GROHE Water Saving teknologi, som mindsker vandforbruget uden at gå på kompromis med komforten. Pladen har dobbeltskyld med start- og stopbetjening og passer til både Rapid SL og Rapid SLX cisterner. EasyConnect systemet gør det enkelt at vælge mellem lodret eller vandret montering. Med sine kompakte mål på 156 x 197 mm passer den perfekt til moderne installationer. GROHE StarLight finish sikrer en holdbar og let rengørbar overflade, der bevarer sit flotte udseende gennem lang tid.

Specifikationer

Vægt:0.43 kg
Finish:GROHE StarLight poleret cool sunrise
Betjening:Dobbeltskyld med start/stop
Materiale:ABS plastik
Montering:Lodret eller vandret
Teknologi:GROHE Water Saving og EcoJoy
Størrelse:156 mm x 197 mm (B x H)
Kompatibilitet:Rapid SL cisterner, Rapid SLX med inspektionslem

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke cisterner er betjeningspladen kompatibel med?

Betjeningspladen passer til alle Rapid SL cisterner. Den er også kompatibel med Rapid SLX cisterner, hvis du køber inspektionslem 66791000 separat.

Kan pladen monteres både lodret og vandret?

Ja, takket være EasyConnect systemet kan du nemt vælge om trykpladen skal monteres lodret eller vandret efter dine behov og installationsforhold.

Hvad er GROHE Water Saving teknologi?

Det er en vandbesparende teknologi, der reducerer vandforbruget betydeligt uden at gå på kompromis med skylleeffekten eller komforten. Du får fuld funktionalitet med mindre vandforbrug.

Er cool sunrise overfladen slidstærk?

Ja, GROHE StarLight finish med cool sunrise farve er meget modstandsdygtig overfor ridser og bevarer sit flotte polerede udseende gennem mange års brug. Overfladen er også let at rengøre.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0

PriceData har fulgt prisen på Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0 i 183 dage. Laveste pris i perioden er 899 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 972 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 927 kr.

Den nuværende pris på 916 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Grohe Skate Cosmop. Betj.plade - Skate Cosmopolitan 2-skyls, cool sunrise 38732GL0 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026916 kr56 kr (6%)
26. maj 2026972 kr56 kr (6%)
17. maj 2026916 kr56 kr (6%)
16. maj 2026972 kr56 kr (6%)
10. maj 2026916 kr56 kr (6%)
9. maj 2026972 kr56 kr (6%)
30. apr. 2026916 kr17 kr (2%)
24. apr. 2026899 kr17 kr (2%)
23. apr. 2026916 kr17 kr (2%)
24. mar. 2026899 kr50 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret