Gå til hovedindhold

Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel

GroheSanitetEAN: 4005176989261
Pris fra 8.726 krtil 12.999 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 4.273 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 8726 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Red Mono M køkkenarmatur, kogende vand, krom
-8%8.726 kr
Før 9.489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Grohe Red Mono M køkkenarmatur, kogende vand, krom billede

Produktinformation

Grohe Red Mono den nemmeste måde at få kogende vand på Installér det stilrene Red Mono søjlearmatur ved siden af dit eksisterende køkkenarmatur, og nyd den praktiske funktionalitet forbundet med at kunne tappe kogende vand direkte fra hanen. Red Mono arm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Vaske & armaturer
Farve: Chrome
Størrelse: M
EAN: 4005176989261
Varenr.: 706200804
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Red II Mono C-t kedel M - Med rund kedel 30085001
9.927 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel
10.448 kr
Til butik
Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel billede

Produktinformation

Ved at tilføje GROHE Red Mono søjlearmaturet til din køkkenindretning kan du tappe vand, der er opvarmet til 100°, blot ved at trykke på en knap. Din elkedel kan gå på pension sammen med holder og ledning. Søjlearmaturet har et minimalistisk, enkelt design og er designet til montering ved siden af dit GROHE Blue eller standardkøkkenarmatur. Det kogende vand er perfekt til, når du skal lave te og kaffe, men også til fyldning af gryder og tilberedning af måltider. Funktionen, der leverer kogende vand, aktiveres via børnesikre trykknapper. Den høje C-formede tud gør det nemt at fylde gryder, og tuden har et indstilleligt svingfelt på 0°/150°/360°, hvilket giver total fleksibilitet. Sikkerheden ved dette produkt har topprioritet - armaturet har en automatisk, oplyst GROHE ChildLock funktion, der betjenes med trykknapper, samt GROHE CoolTouch teknologi, der sikrer, at tudens overflade aldrig bliver for varm at røre ved. Kedlen, der har en energieffektivitet i klasse A, kan også indstilles til ferietilstand, hvor temperaturen begrænses til 60 °C. Kedlen kan på et øjeblik levere op til 3 L kogende vand og er fremstillet af titanium, hvilket giver en enestående beskyttelse mod korrosion, og armaturets blændende, slidstærke GROHE StarLight krombelægning vil se ny ud i mange år. GROHE Red filteret reducerer også kalkrester og tungmetaller i vandet, hvilket forlænger både armaturets og kedlens levetid. En mulighed er også at købe Coldfill blandeventilen (40841001), som gør det muligt at udskifte køkkenarmaturet med åbne vandvarmere, der blander ledningsvandet med kogende vand, hvilket også giver kogende vand øjeblikkeligt, så man ikke skal vente på, at vandet opvarmes, samtidig med at der går mindre vand til spilde.

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 30085001
EAN: 4005176989261
Varenr.: 3275374
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grohe Red II Mono C-t kedel M Med rund kedel - Krom
10.707 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Red Mono M køkkenarmatur, kogende vand, krom
10.889 kr
Til butik
Gå til Watertrade.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
GROHE Red Mono C-tud i Krom med M kedel
-10%12.999 kr
Før 14.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS8.726 kr8.726 krKøb
2CS MEGASTORE DK9.927 kr9.927 krKøb
3Proshop DK10.448 kr10.448 krKøb
4Elvvs.dk10.707 kr10.707 krKøb
5BilligVVS DK10.889 kr10.889 krKøb
6Watertrade.dk12.999 kr12.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel

PriceData har fulgt prisen på Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel i 183 dage. Laveste pris i perioden er 8.726 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 10.312 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.409 kr.

Den nuværende pris på 8.726 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20268.726 kr1.201 kr (12%)
26. maj 20269.927 kr1.201 kr (14%)
17. maj 20268.726 kr1.201 kr (12%)
16. maj 20269.927 kr1.201 kr (14%)
10. maj 20268.726 kr1.586 kr (15%)
9. maj 202610.312 kr1.586 kr (18%)
3. maj 20268.726 kr973 kr (10%)
18. mar. 20269.699 kr210 kr (2%)
1. mar. 20269.489 kr210 kr (2%)
3. feb. 20269.699 kr488 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret