Gå til hovedindhold

Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel

GroheSanitetEAN: 4005176989261
Pris fra 9.930 krtil 12.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 3.069 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 8.726 kr 27. maj

Sammenlign priser på Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9930 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Red II Mono C-t kedel M - Med rund kedel 30085001
9.930 kr
Til butik
Grohe Red II Mono C-t kedel M - Med rund kedel 30085001 billede

Produktspecifikationer

Mærke: GROHE
Kategori: Køkkenarmaturer
Farve: 1
Artikel nr.: 30085001
EAN: 4005176989261
Varenr.: 4082319
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel
10.448 kr
Til butik
Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel billede

Produktinformation

Ved at tilføje GROHE Red Mono søjlearmaturet til din køkkenindretning kan du tappe vand, der er opvarmet til 100°, blot ved at trykke på en knap. Din elkedel kan gå på pension sammen med holder og ledning. Søjlearmaturet har et minimalistisk, enkelt design og er designet til montering ved siden af dit GROHE Blue eller standardkøkkenarmatur. Det kogende vand er perfekt til, når du skal lave te og kaffe, men også til fyldning af gryder og tilberedning af måltider. Funktionen, der leverer kogende vand, aktiveres via børnesikre trykknapper. Den høje C-formede tud gør det nemt at fylde gryder, og tuden har et indstilleligt svingfelt på 0°/150°/360°, hvilket giver total fleksibilitet. Sikkerheden ved dette produkt har topprioritet - armaturet har en automatisk, oplyst GROHE ChildLock funktion, der betjenes med trykknapper, samt GROHE CoolTouch teknologi, der sikrer, at tudens overflade aldrig bliver for varm at røre ved. Kedlen, der har en energieffektivitet i klasse A, kan også indstilles til ferietilstand, hvor temperaturen begrænses til 60 °C. Kedlen kan på et øjeblik levere op til 3 L kogende vand og er fremstillet af titanium, hvilket giver en enestående beskyttelse mod korrosion, og armaturets blændende, slidstærke GROHE StarLight krombelægning vil se ny ud i mange år. GROHE Red filteret reducerer også kalkrester og tungmetaller i vandet, hvilket forlænger både armaturets og kedlens levetid. En mulighed er også at købe Coldfill blandeventilen (40841001), som gør det muligt at udskifte køkkenarmaturet med åbne vandvarmere, der blander ledningsvandet med kogende vand, hvilket også giver kogende vand øjeblikkeligt, så man ikke skal vente på, at vandet opvarmes, samtidig med at der går mindre vand til spilde.

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 30085001
EAN: 4005176989261
Varenr.: 3275374
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Grohe Red II Mono C-t kedel M Med rund kedel - Krom
10.707 kr
Til butik
Grohe Red II Mono C-t kedel M Med rund kedel - Krom billede

Produktinformation

Grohe Armatur og M-size kedel 3 liter kogende vand, 100 °C Maks. kapacitet på 4 liter Tilgangstryk: 1-7 bar Fleksible tilslutningsslanger og tilslutningsgevind til kogende vand CE-godkendt Strømforsyning 230 V 50 Hz Strømforbrug 2100 W Strømforbrug ved st...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Kogende vandhaner
EAN: 4005176989261
Varenr.: 1584600
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Red Mono M køkkenarmatur, kogende vand, krom
11.899 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Red Mono M køkkenarmatur, kogende vand, krom
12.099 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Red II Mono C-t kedel M Med rund kedel
12.417,5 kr
Til butik
Gå til Watertrade.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
GROHE Red Mono C-tud i Krom med M kedel
-10%12.999 kr
Før 14.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK9.930 kr9.930 krKøb
2Proshop DK10.448 kr10.448 krKøb
3Elvvs.dk10.707 kr10.707 krKøb
4LavprisVVS11.899 kr11.899 krKøb
5BilligVVS DK12.099 kr12.099 krKøb
6vvsfittings.dk12.417,5 kr12.417,5 krKøb
7Watertrade.dk12.999 kr12.999 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel

PriceData har fulgt prisen på Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel i 181 dage. Laveste pris i perioden er 8.726 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 10.312 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 9.429 kr.

Den nuværende pris på 9.930 kr er 5% over normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Grohe Red Mono Køkkenarmatur og kedel i størrelse M, Supersteel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20269.930 kr1.204 kr (14%)
27. maj 20268.726 kr1.201 kr (12%)
26. maj 20269.927 kr1.201 kr (14%)
17. maj 20268.726 kr1.201 kr (12%)
16. maj 20269.927 kr1.201 kr (14%)
10. maj 20268.726 kr1.586 kr (15%)
9. maj 202610.312 kr1.586 kr (18%)
3. maj 20268.726 kr973 kr (10%)
18. mar. 20269.699 kr210 kr (2%)
1. mar. 20269.489 kr210 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret