Gå til hovedindhold

GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom

GroheSanitetEAN: 4005176877162
Pris fra 7.923 krtil 11.699 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 3.776 kr (32% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.469 kr 26. maj

Sammenlign priser på GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 7923 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GROHE Rainshower System 400, 1 stk
7.923 kr
Til butik
GROHE Rainshower System 400, 1 stk billede

Produktspecifikationer

Mærke: GROHE
Kategori: Brusersæt & tilbehør
Farve: 1
Artikel nr.: 27174001
EAN: 4005176877162
Varenr.: 4165099
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom
8.494 kr
Til butik
GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom billede

Produktinformation

Bestående af: Vandret svingbar 450 mm brusearm Termostat med aquadimmer funktion Muliggør skift mellem: hovedbruser Rainshower Cosmopolitan 400 (28 778 000) med kugleled Vridningsvinkel ± 20 ° Sena håndbruser (28 034 000) Højden kan instilles ved hjælp a...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: GROHE Varekatalog
EAN: 4005176877162
Varenr.: 800738
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Rainshower brusesystem term. u
8.700,14 kr
Til butik
Grohe Rainshower brusesystem term. u billede

Produktinformation

Grohe Rainshower 400 Brusesystem m/Termostat, KromNyd den bløde stråle og den ekstra brede radius på denne XXL-hovedbruser takket være en balanceret vandgennemstrømning fra alle dyser. Fordi den er monteret på et kugleleje med svingarm er den nem at indst...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Lamper & Armaturer
EAN: 4005176877162
Varenr.: 15840947863887
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Rainshower 400 brusesæt, krom
-10%9.629 kr
Før 10.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Rainshower 400 brusesæt, krom
11.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK7.923 kr7.923 krKøb
2Elvvs.dk8.494 kr8.494 krKøb
3EL-GROSSISTEN8.700,14 kr8.700,14 krKøb
4CompletVVS9.629 kr9.629 krKøb
5BilligVVS DK11.699 kr11.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom

PriceData har fulgt prisen på GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 7.469 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 8.494 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 7.902 kr.

Den nuværende pris på 7.923 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for GROHE Rainshower System 400 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20267.923 kr454 kr (6%)
26. maj 20267.469 kr454 kr (6%)
24. maj 20267.923 kr454 kr (6%)
17. maj 20267.469 kr454 kr (6%)
16. maj 20267.923 kr454 kr (6%)
12. maj 20267.469 kr1.025 kr (12%)
11. maj 20268.494 kr1.025 kr (14%)
3. maj 20267.469 kr830 kr (10%)
18. apr. 20268.299 kr195 kr (2%)
17. apr. 20268.494 kr195 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret