Gå til hovedindhold

Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur

GroheSanitetKeramisk kvalitetVVS reparationEAN: 4005176169076

Grohe keramisk patron 35 mm til udskiftning i armaturer. Tyskproduceret kvalitetspatron med keramiske skiver for lang levetid og problemfri drift. Læs mere

Pris fra 314 krtil 465 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 151 kr (32% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 305 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 314 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe 35mm patron
-10%314 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Watertrade.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Keramisk patron 35mm
319 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe keramisk patron - 35 mm.
335 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe patron til håndvaskarmatur - 35 mm
339 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur
349 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe keramisk patron 35mm
365,78 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Patron
370 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Keramisk Patron 35 Mm
384,33 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Keramisk patron 35 mm
400 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe keramisk patron 35mm til Euroline
434 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE 35mm patron 46374000
465 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS314 kr314 krKøb
2Watertrade.dk319 kr319 krKøb
3CS MEGASTORE DK335 kr374 krKøb
4LavprisVVS339 kr339 krKøb
5BilligVVS DK349 kr349 krKøb
6EL-GROSSISTEN365,78 kr365,78 krKøb
7Elvvs.dk370 kr370 krKøb
8Billigelogvvs.dk384,33 kr384,33 krKøb
9MaintainIt400 kr400 krKøb
10WATTOO.DK434 kr434 krKøb
11vvsfittings.dk465 kr465 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe keramisk patron 35 mm

Grohe

Grohe keramisk patron 35 mm til udskiftning i armaturer. Tyskproduceret kvalitetspatron med keramiske skiver for lang levetid og problemfri drift.

• armaturpatron
• reservedel
• grohe patron
• keramisk patron
• blandingsbatteri patron
• vandhanereservedel
• vvs reservedel
• VVS reparation
• Keramisk kvalitet

Beskrivelse

Grohe keramisk patron 35 mm er en professionel reservedel til Grohe armaturer. Denne keramiske patron er fremstillet i Tyskland med høj præcision og kvalitet. Patronen har keramiske skiver der sikrer glat betjening og lang levetid. Den er designet til at passe perfekt i Grohe armaturer og sikrer optimal funktionalitet. Patronen er nem at udskifte og kræver ikke særlige værktøjer. Med en diameter på 35 mm passer den til de fleste Grohe blandingsbatterier. Vælg original Grohe reservedele for at bevare dit armaturs kvalitet og garanti. Produktnummer 46374000 sikrer korrekt kompatibilitet med dit Grohe armatur.

Specifikationer

type:keramisk patron
farve:sølv/metal
diameter:35 mm
materiale:keramik
producent:Grohe
installation:nem udskiftning
produktnummer:46374000
kompatibilitet:Grohe armaturer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke armaturer passer denne patron til?

Denne 35 mm patron passer til de fleste Grohe blandingsbatterier. Kontrollér produktnummer 46374000 for at sikre kompatibilitet med dit specifikke armatur.

Er patronen svær at udskifte?

Nej, patronen kan udskiftes med almindeligt værktøj. Luk for vandet, skru armaturhovedet af og udskift patronen. Følg Grohes installationsvejledning.

Hvor længe holder en keramisk patron?

Grohes keramiske patroner er designet til mange års brug. Levetiden afhænger af vandkvalitet og brug, men typisk holder de 5-10 år eller mere.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur

PriceData har fulgt prisen på Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur i 182 dage. Laveste pris i perioden er 305 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 320 kr.

Den nuværende pris på 314 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Grohe patron 35 mm til Køkken- håndvask- og bidetarmatur de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026314 kr5 kr (2%)
26. maj 2026319 kr5 kr (2%)
17. maj 2026314 kr5 kr (2%)
16. maj 2026319 kr5 kr (2%)
10. maj 2026314 kr5 kr (2%)
9. maj 2026319 kr5 kr (2%)
3. maj 2026314 kr5 kr (2%)
14. apr. 2026319 kr20 kr (6%)
13. apr. 2026339 kr20 kr (6%)
3. apr. 2026319 kr14 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret