Gå til hovedindhold

GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom

GroheSanitetTurboStat teknologiLuksus badeoplevelseEAN: 4005176923364

Grohe New Tempesta Cosmopolitan 160 brusesystem med termostat, 160mm hovedbruser og håndbruser. TurboStat teknologi for konstant vandtemperatur. Læs mere

Pris fra 2.069 krtil 3.420 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 1.351 kr (40% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2069 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Tempesta Cosmopolitan 160 brusesæt, krom
-14%2.069 kr
Før 2.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Tempesta Cosmopolitan 160 brusesæt, krom
2.249 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Grohe Tempesta Cosmopolitan Temp Brusesyst.
2.299 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Temp.Cosmop. brusesystem - term. udv. 27922000
2.392 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe New Tempesta Cosmopolitan 160 brusesystem, krom
2.408 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Tempesta Cosmopolitan, brusest komplet m. termostat, krom
2.485 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom
2.533 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Tempesta Cosmopolitan 160 brusesæt, krom
2.589 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe New Tempesta brusesystem
2.658,5 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom
3.420 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS2.069 kr2.069 krKøb
2LavprisVVS2.249 kr2.249 krKøb
3Homeshop DK2.299 kr2.299 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.392 kr2.392 krKøb
5Proshop DK2.408 kr2.408 krKøb
6WATTOO.DK2.485 kr2.485 krKøb
7Elvvs.dk2.533 kr2.533 krKøb
8BilligVVS DK2.589 kr2.589 krKøb
9EL-GROSSISTEN2.658,5 kr2.658,5 krKøb
10vvsfittings.dk3.420 kr3.420 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem

Grohe

Grohe New Tempesta Cosmopolitan 160 brusesystem med termostat, 160mm hovedbruser og håndbruser. TurboStat teknologi for konstant vandtemperatur.

• grohe brusesystem
• tempesta cosmopolitan
• brusesæt
• shower system
• termostat bruser
• Luksus badeoplevelse
• TurboStat teknologi

Beskrivelse

Grohe New Tempesta Cosmopolitan 160 brusesystem er et komplet brusesystem med avanceret termostat til vægmontering. Systemet består af en 160mm hovedbruser med Rain spraymønster, en håndbruser med to stråletyper (Rain og Jet), samt en svingbar 390mm brusearm og 1750mm bruseslange. GROHE TurboStat teknologien sikrer konstant vandtemperatur på få sekunder, mens SafeStop knappen beskytter mod skoldning ved 38°C. SpeedClean antikalksystemet gør rengøring nem, og den holdbare StarLight kromfinish holder sig flot i årevis. Systemet er kompatibelt med gennemstrømsvarmere fra 18 kW og kræver minimum 1,0 bar vandtryk. Perfekt til moderne badeværelser der ønsker luksus og funktionalitet.

Specifikationer

vaegt:5,5 kg
vvs_nr:722280804
dimensioner:114 x 32 x 14,5 cm
teknologier:TurboStat, DreamSpray, SpeedClean, TwistFree
min_vandtryk:1,0 bar
producent_nr:27922000
centerafstand:150 mm
min_gennemloeb:7 l/min
monteringstype:Vægmontering
straalemoenstre:Rain og Jet
brusearm_laengde:390 mm
bruseslange_laengde:1750 mm
gennemstroemsvarmer:Fra 18 kW/h
overfladebehandling:StarLight kromfinish
haandbruser_diameter:100 mm
hovedbruser_diameter:160 mm
temperaturbegraensning:38°C SafeStop

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor hurtigt opnås den ønskede vandtemperatur?

Med GROHE TurboStat teknologien opnås den valgte temperatur på få sekunder og holdes konstant under hele brusebadet.

Kan systemet bruges med gennemstrømsvarmer?

Ja, brusesystemet er kompatibelt med gennemstrømsvarmere fra 18 kW/h og kræver minimum 1,0 bar vandtryk.

Hvordan rengøres brusehovedet for kalk?

SpeedClean antikalksystemet gør det muligt at fjerne kalkrester fra dyserne med blot at gnide dem med hånden.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom

PriceData har fulgt prisen på GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.069 kr (registreret d. 3. maj 2026), højeste er 2.413 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.249 kr.

Den nuværende pris på 2.069 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for GROHE New Tempesta Cosmopolitan 160 Brusesystem med termostat til vægmontering. Krom de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.069 kr180 kr (8%)
26. maj 20262.249 kr180 kr (9%)
17. maj 20262.069 kr230 kr (10%)
16. maj 20262.299 kr230 kr (11%)
10. maj 20262.069 kr180 kr (8%)
9. maj 20262.249 kr180 kr (9%)
3. maj 20262.069 kr230 kr (10%)
3. apr. 20262.299 kr50 kr (2%)
9. mar. 20262.249 kr72 kr (3%)
8. mar. 20262.321 kr72 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret