Gå til hovedindhold

Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000

GroheSanitetTurboStat hurtig temperaturstyringModerne badeværelser med fokus på komfort og vandbesparelseEAN: 4005176612046

Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur med TurboStat teknologi, SafeStop skoldningsbeskyttelse og EcoJoy vandbesparelse. Perfekt til moderne badeværelser. Læs mere

Pris fra 1.076 krtil 1.461 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 385 kr (26% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1076 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan brusearmatur, krom
1.076 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000
1.119 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE GROHTHERM 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, uden tilslutninger - Krom
1.160 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan brusearmatur, krom
-7%1.229 kr
Før 1.315 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan brusearmatur, krom
1.299 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Grohtherm 800 cosmopo termostatarmatur
1.330 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE GROHTHERM 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, uden tilslutninger
1.408,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Grotherm 800 Cosmopolitan brusearmatur, 2-grebs, krom
1.461 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.076 kr1.076 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.119 kr1.119 krKøb
3Elvvs.dk1.160 kr1.160 krKøb
4BilligVVS DK1.229 kr1.229 krKøb
5LavprisVVS1.299 kr1.299 krKøb
6MaintainIt1.330 kr1.330 krKøb
7vvsfittings.dk1.408,75 kr1.408,75 krKøb
8WATTOO.DK1.461 kr1.461 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur til brus, krom

Grohe

Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan termostatarmatur med TurboStat teknologi, SafeStop skoldningsbeskyttelse og EcoJoy vandbesparelse. Perfekt til moderne badeværelser.

• termostatarmatur
• brusearmatur
• blandingsbatteri
• TurboStat
• SafeStop
• EcoJoy
• kromarmatur
• vægmonteret armatur
• Moderne badeværelser med fokus på komfort og vandbesparelse
• TurboStat hurtig temperaturstyring

Beskrivelse

Grohe Grohtherm 800 Cosmopolitan er et topmoderne termostatarmatur til brus med avanceret TurboStat teknologi, der sikrer præcis temperaturkontrol på bare 0,3 sekunder. Armaturet er udstyret med SafeStop skoldningsbeskyttelse ved 38°C og valgfri SafeStop Plus til 43°C for maksimal sikkerhed. Den elegante krombelægning med GROHE StarLight teknologi gør det nemt at rengøre og bevarer det blanke udseende over tid. EcoButton funktionen reducerer vandforbruget med op til 50% uden at gå på kompromis med komforten. Med sin kompakte og stilfulde design passer den perfekt til ethvert moderne badeværelse og sikrer en behagelig bruseoplevelse hver gang.

Specifikationer

Farve:Krom
Vægt:1,613 kg
Vandtryk:Minimum 1 bar, anbefalet 3 bar
Betjening:2-grebs termostat
Materiale:Messing
Montering:Vægmonteret
Tilslutning:1/2 tommer
Centerafstand:150 mm
Forbrug pr. minut:25 L ved 3 bar
Temperaturgrænse:SafeStop 38°C, SafeStop Plus 43°C

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor hurtigt justerer TurboStat teknologien temperaturen?

GROHE TurboStat teknologien justerer vandtemperaturen på blot 0,3 sekunder og sikrer konstant temperatur, selv når andre vandhaner åbnes i huset.

Hvordan fungerer SafeStop skoldningsbeskyttelsen?

SafeStop begrænser automatisk vandtemperaturen til maksimalt 38°C for at forhindre skoldning. Der er også en valgfri SafeStop Plus funktion, der kan indstilles til 43°C efter behov.

Kan armaturet hjælpe med at spare på vandforbruget?

Ja, EcoButton funktionen reducerer vandforbruget med op til 50% ved at begrænse gennemstrømningen, hvilket både sparer vand og reducerer energiforbruget til opvarmning.

Følger der rosetter med armaturet?

Nej, rosetter medfølger ikke og skal tilkøbes separat. Armaturet leveres uden tilslutninger og kræver standard 1/2 tommer tilslutninger.

Er armaturet nemt at rengøre og vedligeholde?

Ja, GROHE StarLight krombelægningen er behandlet for at modstå pletter og kalk, hvilket gør det meget nemt at rengøre med en fugtig klud og bevare det blanke udseende.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000

PriceData har fulgt prisen på Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.069 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 1.120 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.097 kr.

Den nuværende pris på 1.076 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Grohe GRT 800 Cosmopolitan - termostat til brus, vægmonteret, uden tilslutninger 34767000 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 20261.076 kr32 kr (3%)
14. maj 20261.108 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.109 kr1 kr (0%)
24. apr. 20261.110 kr1 kr (0%)
17. apr. 20261.111 kr1 kr (0%)
10. apr. 20261.112 kr1 kr (0%)
4. apr. 20261.113 kr1 kr (0%)
3. apr. 20261.114 kr38 kr (4%)
14. mar. 20261.076 kr6 kr (1%)
13. mar. 20261.082 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret