Gå til hovedindhold

GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise

GroheSanitetGROHE StarLight-belægningBadeværelse og toiletEAN: 4005176429910

Grohe Essentials toiletrulleholder i elegant brushed cool sunrise finish. Uden låg med skjulte fastgøringsskruer og holdbar GROHE StarLight-belægning. Læs mere

Pris fra 356,91 krtil 550 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 193,09 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 342 kr 18. apr.

Sammenlign priser på GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 356.91 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Toiletpapirholder - Børstet Messing
356,91 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Essentials papirholder, Brstet Cool Sunrise
357 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletrulleholder, børstet cool sunrise
357 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletrulleholder, børset messing
377 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletrulleholder, børset messing
381 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Grohe Essentials Papirholder uden låg, børstet cool sunrise
395,81 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise
412 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Grohe Toiletrulleholder Brushed Cool Sunrise
429 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Essentials toiletrulleholder 40689gn1
432,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Essentials Toiletrulleholder 40689Gn1
432,95 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essentials toiletrulleholder, børset messing
449 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essentials toiletrulleholder. Børstet Cool Sunrise
550 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK356,91 kr395,91 krKøb
2WATTOO.DK357 kr357 krKøb
3Proshop DK357 kr396 krKøb
4CompletVVS377 kr377 krKøb
5LavprisVVS381 kr381 krKøb
6EL-GROSSISTEN395,81 kr395,81 krKøb
7Elvvs.dk412 kr412 krKøb
8Homeshop DK429 kr429 krKøb
9MaintainIt432,5 kr432,5 krKøb
10Billigelogvvs.dk432,95 kr432,95 krKøb
11BilligVVS DK449 kr449 krKøb
12vvsfittings.dk550 kr550 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Grohe Essentials Toiletrulleholder Brushed Cool Sunrise

Grohe

Grohe Essentials toiletrulleholder i elegant brushed cool sunrise finish. Uden låg med skjulte fastgøringsskruer og holdbar GROHE StarLight-belægning.

• toiletpapirholder
• toiletrulleholder
• grohe tilbehør
• badeværelsestilbehør
• Badeværelse og toilet
• GROHE StarLight-belægning

Beskrivelse

Grohe Essentials toiletrulleholder kombinerer funktionalitet med elegant design i brushed cool sunrise finish. Denne praktiske toiletrulleholder er fremstillet i metal og har ingen låg, hvilket gør det nemt at udskifte toiletpapir. Produktet leveres med skjulte fastgøringsskruer for et rent look og kan både skrues eller limes på væggen. GROHE StarLight-belægningen sikrer lang holdbarhed og nem rengøring. Essentials serien er designet til moderne badeværelser og matcher perfekt med andre tilbehørsdele fra samme serie. Ideel til familier der værdsætter kvalitet og stilrent design.

Specifikationer

låg:Uden låg
model:40689GN1
serie:Essentials
finish:Brushed Cool Sunrise
garanti:5 år
materiale:Metal
montering:Skruning eller limning
belægning:GROHE StarLight
fastgøring:Skjulte skruer inkluderet

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan toiletrulleholderen monteres uden at bore huller?

Ja, den kan både skrues eller limes på væggen. Lim/klæbemiddel sælges separat som tilbehør.

Hvad betyder GROHE StarLight-belægningen?

StarLight er GROHE's specielle finish der gør overfladen modstandsdygtig over for pletter og nem at rengøre.

Passer den sammen med andre Grohe produkter?

Ja, Essentials serien er designet til at matche perfekt med andre badeværelsestilbehør fra samme serie.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise i 180 dage. Laveste pris i perioden er 338 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 356 kr.

Den nuværende pris på 356,91 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for GROHE Essentials toiletrulleholder u/låg - Børstet Cool Sunrise de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026356,91 kr2,09 kr (1%)
5. maj 2026359 kr11 kr (3%)
3. maj 2026348 kr6 kr (2%)
18. apr. 2026342 kr6 kr (2%)
17. apr. 2026348 kr6 kr (2%)
9. mar. 2026342 kr6 kr (2%)
8. mar. 2026348 kr6 kr (2%)
3. mar. 2026342 kr6 kr (2%)
2. mar. 2026348 kr26 kr (7%)
1. mar. 2026374 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret