Gå til hovedindhold

GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel

GroheSanitetEAN: 4005176314933
Pris fra 2.895 krtil 3.899 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.004 kr (26% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.795 kr 27. maj

Sammenlign priser på GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2895 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri med udtrækstud - Supersteel
2.895 kr
Til butik
GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri med udtrækstud - Supersteel billede

Produktinformation

Etgrebs køkkenbatteri DN 15 Højt udløb Ethulsmontage 28 mm keramisk patron Dual udtræks spray kontrol skifter frem og tilbage mellem alm. flow og spray Omstilling: mousseur/bruserstråle Automatisk tilbagestilling til mousseur Med svingtud svingradius 360...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: GROHE køkkenbatterier
EAN: 4005176314933
Varenr.: 1382540
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, udtrækstud, stål
2.899 kr
Til butik
Grohe Essence køkkenarmatur, udtrækstud, stål billede

Produktinformation

Skab det køkken du går og drømme rom Essence kollektionen er perfekt til dig, der ønsker at skabe et harmonisk og fuldendt køkken. Serien kommer med et flot og stilrent design. Fordele: Grohe SilkMove® patronteknologien giver ubesværet betjening af grebe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Køkkenvaske
Farve: steel
Størrelse: 348 mm
EAN: 4005176314933
Varenr.: 706117116
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, Supersteel
3.041 kr
Til butik
Grohe Essence køkkenarmatur, Supersteel billede

Produktinformation

Er du på udkig efter perfekt funktionalitet og fleksibilitet? Dette alsidige køkkenarmatur med udtrækkelig, massiv metalmousseur, der giver høj komfort, gør det nemt og ubesværet at skylle grøntsager, vaske tallerkener eller rengøre vasken. Ved at trykke på en knap kan du skifte mellem en fin vandstråle og en kraftig brusestråle. Efter brug trækkes mousseuren ubesværet tilbage ind i udløbstuden takket være EasyDock systemet. Tuden har et svingfelt på 360°. Med den præcise keramiske GROHE SilkMove® patron er det nemt at styre vandmængde og -temperatur, fordi patronen sikrer ubesværet betjening af armaturet. Dette armatur, der har SuperSteel belægning har et mat rustfrit stål-look og er særdeles ridsefast og nemt at rengøre. GROHE Essence New - ekspertteknik i et elegant design.

Produktspecifikationer

Mærke: Grohe
Kategori: Blandingsbatterier og armaturer
Artikel nr.: 30270DC0
EAN: 4005176314933
Varenr.: 3065889
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køk svingbar tud - og udtræk.dualspray. Supersteel 30270DC0
3.087 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Grohe Essence kkkenarmatur, L-tud, 1-grebs, Supersteel
3.448 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel
3.780 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, udtrækstud, stål
3.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk2.895 kr2.895 krKøb
2LavprisVVS2.899 kr2.899 krKøb
3Proshop DK3.041 kr3.041 krKøb
4CS MEGASTORE DK3.087 kr3.087 krKøb
5WATTOO.DK3.448 kr3.448 krKøb
6vvsfittings.dk3.780 kr3.780 krKøb
7BilligVVS DK3.899 kr3.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel i 175 dage. Laveste pris i perioden er 2.743 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 3.041 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.826 kr.

Den nuværende pris på 2.895 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for GROHE Essence Etgrebs køkkenbatteri med svingbar tud og udtræk.dualspray. Supersteel de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.895 kr100 kr (4%)
27. maj 20262.795 kr100 kr (3%)
26. maj 20262.895 kr100 kr (4%)
17. maj 20262.795 kr100 kr (3%)
16. maj 20262.895 kr100 kr (4%)
10. maj 20262.795 kr246 kr (8%)
9. maj 20263.041 kr246 kr (9%)
3. maj 20262.795 kr84 kr (3%)
18. apr. 20262.879 kr20 kr (1%)
17. apr. 20262.899 kr20 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret