Gå til hovedindhold

GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset

GroheSanitetSilkMove teknologiKøkkenopgaver og madlavningEAN: 4005176428630

GROHE Essence køkkenarmatur i warm sunset finish med SilkMove teknologi, StarLight belægning og 360° svingfelt. Perfekt til moderne køkkener. Læs mere

Pris fra 2.339 krtil 3.173 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 834 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.174 kr 1. mar.

Sammenlign priser på GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2339 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, kobber
-2%2.339 kr
Før 2.375 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, poleret warm sunset
2.570 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset
2.613 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, kobber
2.659 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, kobber
3.173 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS2.339 kr2.339 krKøb
2Proshop DK2.570 kr2.570 krKøb
3Elvvs.dk2.613 kr2.613 krKøb
4LavprisVVS2.659 kr2.659 krKøb
5BilligVVS DK3.173 kr3.173 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essence Køkkenarmatur - Warm Sunset

Grohe

GROHE Essence køkkenarmatur i warm sunset finish med SilkMove teknologi, StarLight belægning og 360° svingfelt. Perfekt til moderne køkkener.

• Køkkenopgaver og madlavning
• SilkMove teknologi

Beskrivelse

GROHE Essence køkkenarmatur er et elegant etgrebs køkkenarmatur i eksklusiv warm sunset finish der tilføjer varm elegance til ethvert køkken. Med GROHE SilkMove 28 mm keramisk patron sikrer det præcis styring af vand og temperatur gennem mange år. Den slidstærke GROHE StarLight belægning er ridsefast og giver en blændende overflade designet til at holde. Armaturet har fleksibelt svingfelt på 0°/150°/360° og højtudløb med mousseur, hvilket gør det perfekt til alle køkkenopgaver fra skylning til påfyldning. Hurtig installation med fleksible tilslutningsslanger 3/8" og system til hurtig montage gør opsoftware nem. Den tidløse silhuet kombinerer suveræn ydeevne med en række nyttige funktioner og passer til enhver køkkenindretning.

Specifikationer

Finish:Warm Sunset poleret
Patron:GROHE SilkMove 28mm keramisk
Svingfelt:0°/150°/360°
Belægning:GROHE StarLight
Tilslutning:DN 15
Udløbstype:Højt udløb med mousseur
Installation:Etmontage
Monteringstype:Etgrebsarmatur

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilke funktioner har GROHE SilkMove teknologien?

GROHE SilkMove teknologi sikrer en ensartet og præcis styring af vand og temperatur gennem en 28mm keramisk patron, der giver lang levetid og blød betjening.

Hvad er GROHE StarLight belægning?

GROHE StarLight er en slidstærk belægning der er ridsefast og giver en blændende overflade som er designet til at holde. Den er nem at rengøre og bevarer sit udseende.

Kan armaturets svingfelt justeres?

Ja, GROHE Essence har tre forskellige indstillinger for svingfeltet på 0°/150°/360°, så det kan tilpasses enhver køkkenindretning og opgave.

Er armaturet nemt at installere?

Ja, installationen er nem og hurtig takket være fleksible tilslutningsslanger 3/8" og letforståelige instruktioner med system til hurtig montage.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset i 180 dage. Laveste pris i perioden er 2.174 kr (registreret d. 21. februar 2026), højeste er 2.610 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.441 kr.

Den nuværende pris på 2.339 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Warm Sunset de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.339 kr231 kr (9%)
26. maj 20262.570 kr231 kr (10%)
19. maj 20262.339 kr260 kr (10%)
18. maj 20262.599 kr260 kr (11%)
17. maj 20262.339 kr271 kr (10%)
16. maj 20262.610 kr11 kr (0%)
14. maj 20262.599 kr260 kr (11%)
10. maj 20262.339 kr260 kr (10%)
9. maj 20262.599 kr260 kr (11%)
3. maj 20262.339 kr260 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret