Gå til hovedindhold

GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise

GroheSanitetCool Sunrise finishModerne køkkenerEAN: 4005176428616

Den tidløse GROHE Essence køkkenarmatur i Cool Sunrise kombinerer stilfuldt design med avanceret teknologi og praktisk funktionalitet til moderne køkkener. Læs mere

Pris fra 2.408 krtil 2.896,16 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 488,16 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2408 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, messing
-7%2.408 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, poleret cool sunrise
2.605 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise
2.613 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Grohe Essence køkkenarmatur, messing
-0%2.660 kr
Før 2.669 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Grohe Essence Køkkenarmatur - Poleret Messing
2.734 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GROHE EssenceEtgrebskøkkenbatteri, cool sunrise
2.896,16 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompletVVS2.408 kr2.408 krKøb
2Proshop DK2.605 kr2.605 krKøb
3Elvvs.dk2.613 kr2.613 krKøb
4BilligVVS DK2.660 kr2.660 krKøb
5CS MEGASTORE DK2.734 kr2.734 krKøb
6EL-GROSSISTEN2.896,16 kr2.896,16 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

GROHE Essence køkkenarmatur - Cool Sunrise

Grohe

Den tidløse GROHE Essence køkkenarmatur i Cool Sunrise kombinerer stilfuldt design med avanceret teknologi og praktisk funktionalitet til moderne køkkener.

• Moderne køkkener
• Cool Sunrise finish

Beskrivelse

GROHE Essence køkkenarmatur er en stilfuld løsning fra GROHE som kombinerer tidløs elegance med moderne funktionalitet. Med sin polerede Cool Sunrise finish og cylinderformede design skaber armaturet et harmonisk udtryk i køkkenet. Armaturet er udstyret med GROHE SilkMove teknologi der sikrer præcis styring af vand og temperatur, mens det indstillelige svingfelt på 0°/150°/360° giver maksimal fleksibilitet. Den høje J-tud med mousseur leverer optimal vandflow, og den hurtige installering via fleksible 3/8" tilslutningsslanger gør montagen nem. Perfekt til moderne køkkener hvor design og funktion skal gå hånd i hånd.

Specifikationer

Vandflow:5,7 l/min ved 3 bar
Vandtryk:Min. 1,0 bar
Betjening:1-grebs
Materiale:Messing
Montering:Bord/Vask
Overflade:Poleret Cool Sunrise
Svingfelt:0°/150°/360°
Teknologi:GROHE SilkMove og StarLight
Tilslutning:Flexslanger 3/8
Armaturhøjde:300 mm

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilke svingindstillinger har armaturet?

Armaturet kan indstilles til svingfelt på 0°, 150° eller 360°, hvilket giver maksimal fleksibilitet til forskellige køkkenopgaver og vasketyper.

Hvad er GROHE SilkMove teknologien?

GROHE SilkMove er en 28mm keramisk patron der sikrer blød og præcis betjening af grebet samt ensartet styring af vandmængde og temperatur gennem mange år.

Kan armaturet modstå daglig brug?

Ja, den slidstærke GROHE StarLight belægning er ridsefast og let at rengøre, hvilket sikrer at armaturets blændende overflade holder i mange år.

Er armaturet let at installere?

Ja, systemet til hurtig montage med fleksible 3/8 tilslutningsslanger og letforståelige instruktioner gør installationen nem og hurtig.

Hvilken garanti følger med armaturet?

Som alle GROHE produkter leveres armaturet med fabrikantens standardgaranti, og det opfylder alle europæiske kvalitetsstandarder for køkkenarmaturer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise

PriceData har fulgt prisen på GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise i 181 dage. Laveste pris i perioden er 2.399 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 2.605 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.528 kr.

Den nuværende pris på 2.408 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for GROHE Essence Etgrebskøkkenbatteri - Poleret Cool Sunrise de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20262.408 kr197 kr (8%)
26. maj 20262.605 kr197 kr (8%)
17. maj 20262.408 kr197 kr (8%)
16. maj 20262.605 kr197 kr (8%)
10. maj 20262.408 kr128 kr (5%)
9. maj 20262.536 kr128 kr (5%)
3. maj 20262.408 kr128 kr (5%)
24. apr. 20262.536 kr63 kr (2%)
23. apr. 20262.599 kr63 kr (2%)
5. apr. 20262.536 kr68 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret