Gå til hovedindhold

Greendrain Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb

GreendrainSanitetEAN: 0860008089854
Pris fra 257 krtil 326,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 69,25 kr (21% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 253 kr 6. maj

Sammenlign priser på Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 257 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb
257 kr
Til butik
Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb billede

Produktinformation

Green DrainT vandfri membran-lugtlukke til primært gulvafløb.Den består af en UV-resistent ABS plastramme, en forseglingsmembran i silikonegummi og fire fleksible forseglingsflanger som sikrer nem montering og perfekt tilpasning.Selvrensende, kan modstå v...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Greendrain
Kategori: Vandlåse
EAN: 0860008089854
Varenr.: 3038672
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GREENDRAIN Green Drain selvrensende membran-lugtlukke Ø120-135 mm
278 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Green Drain vandls, selvrensende membran-lugtlukke, 120-135 mm, CE og VA
296 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Green Drain Membran-Lugtlukke 120-135 Mm
317,48 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Green drain membran-lugtlukke 120-135 mm
326,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk257 kr257 krKøb
2CS MEGASTORE DK278 kr317 krKøb
3WATTOO.DK296 kr296 krKøb
4Billigelogvvs.dk317,48 kr317,48 krKøb
5MaintainIt326,25 kr326,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb

PriceData har fulgt prisen på Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb i 180 dage. Laveste pris i perioden er 253 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 430 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 297 kr.

Den nuværende pris på 257 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Green Drain GD5 selvrensende vandlås 120-135mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026257 kr21 kr (8%)
24. maj 2026278 kr21 kr (8%)
8. maj 2026257 kr4 kr (2%)
6. maj 2026253 kr21 kr (8%)
5. maj 2026274 kr21 kr (8%)
24. apr. 2026253 kr39 kr (13%)
23. apr. 2026292 kr39 kr (15%)
17. apr. 2026253 kr39 kr (13%)
1. apr. 2026292 kr21,73 kr (7%)
31. mar. 2026313,73 kr21,73 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret