Gå til hovedindhold

Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb

Green DrainVandlåseEAN: 0864833000145
Pris fra 265 krtil 344 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 79 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 217 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 265 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Green Drain GD4 selvrensende lugtspærre, 102-110 mm
265 kr
Til butik
Green Drain GD4 selvrensende lugtspærre, 102-110 mm billede

Produktinformation

Drop kloaklugten her er en lugtstopper der virker Kender du det med et afløb, der lugter lidt for meget af kælder? Med Green Drain GD4 slipper du for både dårlig lugt og besværlig rengøring. Den smarte lugtspærre fungerer uden vand og lader vandet løbe i...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Green Drain
Kategori: Afløb
Farve: black
Størrelse: 102-110 mm
EAN: 0864833000145
Varenr.: 155150840
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Green Drain GD4 vandlås membran-lugtlukke 102-110 mm
267 kr
Til butik
Green Drain GD4 vandlås membran-lugtlukke 102-110 mm billede

Produktinformation

Green Drain™ er en unik vandfri membran-lugtlukke som erstatter en traditionel vandlås. Green Drain™ tillader vand at flyde ned i afløbet og forhindrer samtidig gennemtrængning af lugt, skadedyr og sundhedsfarlige gasser som eksempelvis Radon. Green Drain™ er universal og passer til både traditionelle afløb og nye moderne afløbsformer. Green Drain™ vandfri membran-lugtlukke består af en UV-resistent ABS plastramme, en forseglingsmembran i silikonegummi og fire fleksible forseglingsflanger som sikrer nem montering og perfekt tilpasning. Green Drain™ har mange certificeringer og godkendelser globalt, hvoraf de vigtigste er CE-mærket, VA-godkendelsen og HACCP certificeringen inden for fødevaresikkerhed.

Produktspecifikationer

Mærke: Green Drain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 840
EAN: 0864833000145
Varenr.: 2900956
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Green Drain GD4 selvrensende lugtspærre, 102-110 mm
295 kr
Til butik
Green Drain GD4 selvrensende lugtspærre, 102-110 mm billede

Produktinformation

Green Drain selvrensende lugtspærre stopper kloaklugten Er du træt af et gulvafløb, der lugter, og af at rense det igen og igen? Green Drain GD4 er en vandfri membran-lugtlukke, der passer til både nye og ældre gulvafløb. Vandet løber frit igennem, mens l...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Green Drain
Kategori: Afløb
Farve: black
Størrelse: 102-110 mm
EAN: 0864833000145
Varenr.: 155150840
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GREENDRAIN Green Drain selvrensende membran-lugtlukke Ø102-110 mm
307 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb
311 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Green Drain Membran-Lugtlukke 102-110 Mm
317,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Green drain membran-lugtlukke 102-110 mm
326,25 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb
333,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
GREEN DRAIN Vandls selvrensende membran-lugtlukke 102-110 mm CE og VA
344 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS265 kr265 krKøb
2Proshop DK267 kr306 krKøb
3BilligVVS DK295 kr295 krKøb
4CS MEGASTORE DK307 kr346 krKøb
5Elvvs.dk311 kr311 krKøb
6Billigelogvvs.dk317,5 kr317,5 krKøb
7MaintainIt326,25 kr326,25 krKøb
8vvsfittings.dk333,75 kr333,75 krKøb
9WATTOO.DK344 kr344 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb

PriceData har fulgt prisen på Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb i 182 dage. Laveste pris i perioden er 217 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 267 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 246 kr.

Den nuværende pris på 265 kr er 8% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Green Drain GD4 selvrensende vandlås 102-110mm, vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026265 kr27 kr (11%)
2. jun. 2026238 kr21 kr (8%)
1. jun. 2026259 kr21 kr (9%)
26. maj 2026238 kr4 kr (2%)
24. maj 2026242 kr4 kr (2%)
17. maj 2026238 kr29 kr (11%)
16. maj 2026267 kr29 kr (12%)
12. maj 2026238 kr4 kr (2%)
11. maj 2026242 kr4 kr (2%)
3. maj 2026238 kr4 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret