Gå til hovedindhold

Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb

Green DrainVandlåseEAN: 0864833000138
Pris fra 232 krtil 334 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 102 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 218 kr 18. mar.

Sammenlign priser på Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 232 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GREENDRAIN Green Drain selvrensende membran-lugtlukke Ø89-100 mm
232 kr
Til butik
GREENDRAIN Green Drain selvrensende membran-lugtlukke Ø89-100 mm billede

Produktspecifikationer

Kategori: Tilbehør til håndvask
Farve: 1
Artikel nr.: 0864833000138
EAN: 0864833000138
Varenr.: 5880304
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Green Drain GD3.5 vandlås membran-lugtlukke 89-100 mm
267 kr
Til butik
Green Drain GD3.5 vandlås membran-lugtlukke 89-100 mm billede

Produktinformation

Green Drain™ er en unik vandfri membran-lugtlukke som erstatter en traditionel vandlås. Green Drain™ tillader vand at flyde ned i afløbet og forhindrer samtidig gennemtrængning af lugt, skadedyr og sundhedsfarlige gasser som eksempelvis Radon. Green Drain™ er universal og passer til både traditionelle afløb og nye moderne afløbsformer. Green Drain™ vandfri membran-lugtlukke består af en UV-resistent ABS plastramme, en forseglingsmembran i silikonegummi og fire fleksible forseglingsflanger som sikrer nem montering og perfekt tilpasning. Green Drain™ har mange certificeringer og godkendelser globalt, hvoraf de vigtigste er CE-mærket, VA-godkendelsen og HACCP certificeringen inden for fødevaresikkerhed.

Produktspecifikationer

Mærke: Green Drain
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 835
EAN: 0864833000138
Varenr.: 2900958
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Green Drain GD3.5 selvrensende lugtspærre, 89-100 mm
269 kr
Til butik
Green Drain GD3.5 selvrensende lugtspærre, 89-100 mm billede

Produktinformation

Drop kloaklugten her er en lugtstopper der virker Kender du det med et afløb, der lugter lidt for meget af kælder? Med Green Drain GD3.5 slipper du for både dårlig lugt og besværlig rengøring. Den smarte lugtspærre fungerer uden vand og lader vandet løbe...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Green Drain
Kategori: Afløb
Farve: black
Størrelse: 89-100 mm
EAN: 0864833000138
Varenr.: 155150835
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Green Drain vandls, selvrensende membran-lugtlukke, 89-100 mm, CE og VA
279 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Green Drain GD3.5 selvrensende lugtspærre, 89-100 mm
289 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Green Drain Membran-Lugtlukke 89-100 Mm
317,5 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Green drain membran-lugtlukke 89-100 mm
326,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb
334 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK232 kr271 krKøb
2Proshop DK267 kr306 krKøb
3LavprisVVS269 kr269 krKøb
4WATTOO.DK279 kr279 krKøb
5BilligVVS DK289 kr289 krKøb
6Billigelogvvs.dk317,5 kr317,5 krKøb
7MaintainIt326,25 kr326,25 krKøb
8Elvvs.dk334 kr334 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb

PriceData har fulgt prisen på Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb i 182 dage. Laveste pris i perioden er 218 kr (registreret d. 8. marts 2026), højeste er 264 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 248 kr.

Den nuværende pris på 232 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Green Drain GD35 selvrensende vandlås 89-100mm. Vandfri membran-lugtlukke til gulvafløb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026232 kr9 kr (4%)
6. maj 2026241 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026242 kr1 kr (0%)
29. apr. 2026243 kr4 kr (2%)
17. apr. 2026239 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026240 kr1 kr (0%)
10. apr. 2026241 kr2 kr (1%)
7. apr. 2026243 kr2 kr (1%)
5. apr. 2026241 kr2 kr (1%)
4. apr. 2026243 kr2 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret