Gå til hovedindhold

GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

GoodRamLagringsenhederEAN: 5908267964095
Pris fra 1.304 krtil 1.519 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 215 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.299 kr 15. maj

Sammenlign priser på GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1304 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)
1.304 kr
Til butik
GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

GOODRAM PX600 - SSD - 1000 GB - intern - M.2 2280 (dobbeltsidet) - PCIe 4.0 x4 (NVMe)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SSDPR-PX600-1K0-80
EAN: 5908267964095
Varenr.: 1001193012
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GOODRAM PX600 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 4.0
1.348 kr
Til butik
GOODRAM PX600 SSD - 1TB - M.2 2280 - PCIe 4.0 billede

Produktinformation

SSD (Solid State Drive), 1 TB, intern, overførselshastighed: 5000 MB/s (læs) / 3200 MB/s (skriv), størrelse: M.2 2280 (80mm), PCI-Express 4.0 x4 tilslutning, NVMe 1.4 (Non-Volatile Memory Express), Phison PS5021-E21T controller, farve: sort

Produktspecifikationer

Mærke: GOODRAM
Kategori: SSD
Artikel nr.: SSDPR-PX600-1K0-80
EAN: 5908267964095
Varenr.: 3197331
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 1 TB - Goodram PX600 (3D NAND)
1.499 kr
Til butik
SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 1 TB - Goodram PX600 (3D NAND) billede

Produktinformation

Hurtig SSD til PC og laptopOpgrader din computer med Goodram PX600 - en M.2 NVMe SSD, der leverer lynhurtige læse- og skrivehastigheder til alt fra arbejde til gaming. Med PCIe 4.0 får du en responsiv oplevelse, hurtigere opstart og kortere indlæsningstider, så du kan fokusere på det, der betyder noget.Ydelse og format, der passerPX600 bruger 3D NAND og giver op til 5.000 MB/s læsning og 3.200 MB/s skrivning i et kompakt M.2 2280-format. Den 1 TB store kapacitet giver plads til operativsystem, programmer og spil, uden at gå på kompromis med hastigheden. Velegnet til både stationære PC’er og bærbare, der understøtter M.2 PCIe 4.0 NVMe.Designet til krævende miljøerSSD’en er udviklet til stabile temperaturspænd - fra -25 °C til 85 °C i drift - og er let at integrere takket være dens slanke mål: 8,0 × 2,2 × 0,4 cm. Følg almindelige forholdsregler: beskyt mod fugt, undgå høje temperaturer og lad ikke enheden adskille.Komponent til: PC/LaptopFormfaktor: M.2 (2280)Interface: PCI Express 4.0, NVMeKapacitet: 1 TBLæsehastighed: 5.000 MB/sSkrivehastighed: 3.200 MB/sHukommelsestype: 3D NANDDriftstemperatur: -25 – 85 °COpbevaringstemperatur: -40 – 85 °CMål (H × B × D): 8,0 × 2,2 × 0,4 cm...

Produktspecifikationer

Mærke: GoodRam
Kategori: Lagring
Vægt: 0.04g
EAN: 5908267964095
Varenr.: 1893913
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe PCIe 4.0 1 TB - Goodram PX600 (3D NAND)
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.304 kr1.304 krKøb
2Proshop DK1.348 kr1.348 krKøb
3Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
4Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) i 161 dage. Laveste pris i perioden er 1.200 kr (registreret d. 25. december 2025), højeste er 1.492 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.425 kr.

Den nuværende pris på 1.304 kr er 8% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 48 prisfald og 41 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GOODRAM SSD PX600 1000GB M.2 PCI Express 4.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.304 kr1 kr (0%)
28. maj 20261.303 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.302 kr46 kr (3%)
20. maj 20261.348 kr48 kr (4%)
16. maj 20261.300 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.299 kr57 kr (4%)
14. maj 20261.356 kr6 kr (0%)
13. maj 20261.362 kr1 kr (0%)
9. maj 20261.363 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.364 kr23 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret