Gå til hovedindhold

Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849915901
Pris fra 22 krtil 59 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 37 kr (63% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 19 kr 24. maj

Sammenlign priser på Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 22 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
goobay CAT 7 SFTP, PiMF 1m Patchkabel Sort
22 kr
Til butik
goobay CAT 7 SFTP, PiMF 1m Patchkabel Sort billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 1 m - SFTP, PiMF - CAT 7 - halogenfri, formet, knastfri - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 91590
EAN: 4040849915901
Varenr.: 988908065
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A)
-65%28 kr
Før 79 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A) billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. De er særligt velegnede til billedtransmission i høj opløsning i 8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A) Kabellængde 1 m, Förpackning, : Cable Tag, Samlet, dobbeltskærmet LAN-kabel (CAT 7 med 600 MHz) med RJ45-tilslutninger (CAT 6A med 500 MHz) til tilslutning af netværkskomponenter, Internetkabel med høj hastighed, især til spilkonsoller med høj opløsning (8K @ 60 Hz og 4K @ 120 Hz), f.eks. Sony PlayStation 5 eller Microsoft Xbox X, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og 50µ forgyldte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse, Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse, Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet, CAT-7-kabel er egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+) og 10 Gigabit Ethernet med hastigheder på op til 10/100/1000/10000 Mbit/s, AWG, : 26/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 48 mm, Specifikation, : CAT 7, Kabelkappen diameter, : 6.2 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : CE, WEEE, Driftstemperatur op til, : 65 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 500 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Cat 7 råkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber).

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat7
EAN: 4040849915901
Varenr.: C39467
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 7 S/FTP - Sort - 1m
59 kr
Til butik
Pro LAN CAT 7 S/FTP - Sort - 1m billede

Produktinformation

Patchkabel CAT 7 i sort med RJ-45 (han) til RJ-45 (han)-stik, designet til pæne, pålidelige netværksforbindelser i trange opsætninger. Nøglefunktioner CAT 7 patchkabel med understøttelse af hastigheder op til 10 Gbit S/FTP (PiMF) afskærmning med folie og flettet afskærmningsmateriale Op til 500 MHz båndbredde til stabil højfrekvent datatransmission LSZH-kappe (Low Smoke Zero Halogen), halogenfri Guldbelagte RJ-45-stik for pålidelig kontakt Praktiske konstruktionsdetaljer: støbt, snagless, trækaflastning og længdeangivelse Ideelt til kort, pæn patchning mellem netværksenheder, hvor afskærmning, båndbredde og kompakt kabellængde er vigtigt.

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849915901
EAN: 4040849915901
Varenr.: 2463285

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK22 kr22 krKøb
2Teknikproffset DK28 kr77 krKøb
3Proshop DK59 kr98 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A)

PriceData har fulgt prisen på Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A) i 81 dage. Laveste pris i perioden er 19 kr (registreret d. 15. marts 2026), højeste er 22 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 21 kr.

Den nuværende pris på 22 kr er 5% over normalprisen. Prisen er steget 16% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Goobay RJ45 netværkskabel S/FTP (PiMF), 500 MHz, med CAT 7 råkabel, sort, 1 m LSZH halogenfri kabelkappe, kobber, RJ45-hanstik (CAT 6A) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202622 kr3 kr (16%)
24. maj 202619 kr3 kr (14%)
23. maj 202622 kr3 kr (16%)
21. maj 202619 kr3 kr (14%)
16. apr. 202622 kr3 kr (16%)
15. mar. 202619 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret