Gå til hovedindhold

Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849667251
Pris fra 117 krtil 199 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 82 kr (41% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 117 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 66725, 7,5 m, Cat8.1, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45, Sort
117 kr
Til butik
Goobay 66725, 7,5 m, Cat8.1, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45, Sort billede

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Farve: 1
Artikel nr.: 66725
EAN: 4040849667251
Varenr.: 4900924
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
goobay CAT 8.1 SFTP, PiMF 7.5m Patchkabel Sort
118 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT 8.1 Goobay S/FTP PiMF 7,5 m - sort
139 kr
Til butik
Netværkskabel CAT 8.1 Goobay S/FTP PiMF 7,5 m - sort billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 7.5 m - SFTP, PiMF - CAT 8.1 - formet - sortGenereltAfskærmningsmateriale: Folie, flettetAWG American Wire Gauge: 24/7Belagt stikforbindelse: GuldEgenskaber: Formetanti-knæk hylsterafskærmede stikforbindelserhaspebeskyttelsekobberledereFarve: SortKappemateriale: Low Smoke Zero Halogen (LSZH)Længde: 7.5 mLedninger pr. kabel: 8 ledningerNetværkskabeltype: Patchkabel - CAT 8.1Par pr. kabel: 4 parTeknologi: SFTP, PiMFForbindelseForbindelsesled: RJ-45 - hanStikforbindelse (anden ende): RJ-45 - hanDiverseOverensstemmelsesstandarder: WEEE, TIA/EIA-568 - op til 2000 MHzPakketype: En grosMiljømæssige parametreMaks. driftstemperatur: 75 °CMin. driftstemperatur: -20 °C...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 0.48g
EAN: 4040849667251
Varenr.: 1813147
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
goobay CAT 8.1 SFTP, PiMF 7.5m Patchkabel Sort
149 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT 8.1 Goobay S/FTP PiMF 7,5 m - sort
159 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m
-36%166 kr
Før 259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 8.1 STP - Sort - 7.5m
199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK117 kr156 krKøb
2CompuMail DK118 kr118 krKøb
3Boligcenter DK139 kr139 krKøb
4Ultrashop149 kr149 krKøb
5Vivas DK159 kr228 krKøb
6Teknikproffset DK166 kr215 krKøb
7Proshop DK199 kr238 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m i 185 dage. Laveste pris i perioden er 117 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 118 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 118 kr.

Den nuværende pris på 117 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Goobay RJ45 (CAT 6A, 500 MHz) patchkabel med CAT 8.1 S/FTP råkabel, sort 99,9 % iltfri kobberleder (OFC), AWG 24, halogenfri kabelkappe (LSZH), 7.5 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
15. apr. 2026117 kr1 kr (1%)
2. mar. 2026118 kr1 kr (1%)
25. jan. 2026117 kr1 kr (1%)
23. jan. 2026118 kr1 kr (1%)
5. jan. 2026117 kr1 kr (1%)
21. dec. 2025118 kr1 kr (1%)
20. dec. 2025117 kr1 kr (1%)
17. dec. 2025118 kr1 kr (1%)
14. dec. 2025117 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret