Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849936791
Pris fra 18 krtil 49 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 31 kr (63% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 18 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
goobay CAT 6a SFTP, PiMF 1m Patchkabel Yellow
18 kr
Til butik
goobay CAT 6a SFTP, PiMF 1m Patchkabel Yellow billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - SFTP, PiMF - CAT 6a - halogenfri, formet, knastfri - gul

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 93679
EAN: 4040849936791
Varenr.: 988526807
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 93679, 1 m, Cat6a, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45
22,64 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-68%25 kr
Før 79 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) billede

Produktinformation

kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 1 m, Förpackning, : Bulk, Dobbelt afskærmet LAN-kabel med 2x RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6A-netværkskabel, der er egnet til 10 Gigabit Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 10/100/1000/10000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og 3µ forgyldte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6A-testet (inkl. måleprotokol) og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). AWG, : 27/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 59 mm, Specifikation, : CAT 6A, Kabelkappen diameter, : 5.9 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : CE, WEEE, Driftstemperatur op til, : 65 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 500 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber).

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849936791
Varenr.: C39694
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
goobay CAT 6a SFTP, PiMF 1m Patchkabel Yellow
29 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Goobay CAT 6a S/FTP PiMF patchkabel 1 m - gul
29 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6A S/FTP - 1m
33 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Goobay CAT 6a S/FTP PiMF patchkabel 1 m - gul
49 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK18 kr18 krKøb
2CS MEGASTORE DK22,64 kr61,64 krKøb
3Teknikproffset DK25 kr74 krKøb
4Ultrashop29 kr29 krKøb
5Boligcenter DK29 kr29 krKøb
6Proshop DK33 kr72 krKøb
7Vivas DK49 kr118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 132 dage. Laveste pris i perioden er 17 kr (registreret d. 25. januar 2026), højeste er 20 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 18 kr.

Den nuværende pris på 18 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), gul, 1 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. apr. 202618 kr1 kr (6%)
25. jan. 202617 kr3 kr (15%)
22. jan. 202620 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret