Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849952807
Pris fra 34 krtil 79 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 45 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 29 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 34 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 5m Orange
34 kr
Til butik
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 5m Orange billede

Produktinformation

goobay - Patchkabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - 5 m - UTP - CAT 6 - formet, knastfri - orange

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 95280
EAN: 4040849952807
Varenr.: 988527360
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m
-19%56 kr
Før 69 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m billede

Produktinformation

Vores netværkskabler overfører signaler i maksimal kvalitet med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) Kabellængde 5 m, Förpackning, : Cable Tag, Samlet, uskærmet LAN-kabel med 2x RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, Højkvalitets, kobberbeklædt aluminiumleder (CCA) og forgyldte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. CAT-6-netværkskabel er egnet til Gigabit Ethernet med hastigheder på op til 10/100/1000 Mbit/s. CAT-kablets længdeangivelse er markeret på den overstøbte, slanke bøjningsbeskyttelsesmuffe. Netværksstik: parrækkefølge i henhold til EIA/TIA 568B, AWG, : 24/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 46.4 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 5.8 mm, Afskærmning klasse, : U/UTP, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 60 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : PVC, Inder leder materiale, : CCA (kobberbeklædt aluminium), Tilslutning, afskærmning, : nej.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849952807
Varenr.: C43591
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 UTP - Orange - 5m
79 kr
Til butik
Pro LAN CAT 6 UTP - Orange - 5m billede

Produktinformation

Netværkskabel i CAT 6 UTP-design med RJ-45 hanstik i begge ender og understøttelse af hastigheder op til 1 Gbit. Pro LAN CAT 6 UTP er et uskærmet twisted-pair patchkabel med støbt udførelse, trækaflastning og guldbelagte kontakter til standard Ethernet-forbindelser. CAT 6 (erstatter CAT 5e) 2 x RJ-45 (han) stik U/UTP, uskærmet konstruktion Parsekvens i henhold til EIA/TIA 568 Støbt version med trækaflastning Guldbelagte kontakter Slim line trækaflastning egnet til alle patchpanel Giver en stabil, kablet netværksforbindelse til hjem og kontor.

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849952807
EAN: 4040849952807
Varenr.: 2463035

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK34 kr34 krKøb
2Teknikproffset DK56 kr105 krKøb
3Proshop DK79 kr118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m i 181 dage. Laveste pris i perioden er 29 kr (registreret d. 11. april 2026), højeste er 79 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 47 kr.

Den nuværende pris på 34 kr er 28% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, orange kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 5 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202634 kr5 kr (17%)
11. apr. 202629 kr5 kr (15%)
21. dec. 202534 kr26 kr (43%)
20. dec. 202560 kr19 kr (24%)
15. dec. 202579 kr45 kr (132%)
6. dec. 202534 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret