Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m

GoobayNetværkskablerForgyldte kontakterNetværksforbindelse hjemme og kontorEAN: 4040849686337

Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m hvid netværkskabel med RJ-45 stik. Understøtter hastigheder op til 1 Gbps og 250 MHz båndbredde. Forgyldte kontakter. Læs mere

Pris fra 13 krtil 59 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 46 kr (78% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10 kr 3. maj

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 13 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m White
13 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Goobay patchkabel UTP kat6, 1,0 meter
14 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m
-65%17 kr
Før 49 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
UTP netværkskabel Cat. 6 Hvid - 1,0 m
19 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m White
19 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Netværkskabel UTP KAT6, hvid - 1 meter
22,49 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Netværkskabel UTP KAT6, hvid - 1 meter
22,49 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT 6 U/UTP 1 m - Goobay - hvid
32 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 UTP - Hvid - 1m
49 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT 6 U/UTP 1 m - Goobay - hvid
52 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m White Internetkabel - GEEKD.dk
59 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK13 kr13 krKøb
2Greenline14 kr14 krKøb
3Teknikproffset DK17 kr66 krKøb
4Av-Cables DK19 kr19 krKøb
5Ultrashop19 kr19 krKøb
6EL-GROSSISTEN22,49 kr22,49 krKøb
7EL-NETSALG22,49 kr22,49 krKøb
8Boligcenter DK32 kr32 krKøb
9Proshop DK49 kr88 krKøb
10Vivas DK52 kr121 krKøb
11Geekd59 kr59 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m Hvid Netværkskabel

Goobay

Goobay CAT 6 U/UTP CCA 1m hvid netværkskabel med RJ-45 stik. Understøtter hastigheder op til 1 Gbps og 250 MHz båndbredde. Forgyldte kontakter.

• Netværksforbindelse hjemme og kontor
• Forgyldte kontakter

Beskrivelse

Goobay CAT 6 U/UTP CCA netværkskabel er den ideelle løsning til stabil og hurtig internetforbindelse i hjemmet eller på kontoret. Dette 1 meter lange hvide kabel leverer pålidelig dataoverførsel op til 1 Gbps med sin UTP teknologi og 8 ledninger fordelt i 4 par. De formstøbte RJ-45 stik med forgyldte kontaktflader sikrer optimal signalkvalitet og lang levetid. Kablets fleksible PVC-kappe og 24/7 AWG-ledere gør det nemt at installere og modstandsdygtigt over for daglig brug. Perfekt til forbindelse mellem router, switch og computer, hvor du ønsker et professionelt hvidt look.

Specifikationer

AWG:24/7
stik:RJ-45 han til RJ-45 han
farve:Hvid
længde:1 meter
impedans:100 Ohm
hastighed:Op til 1 Gbps
kabeltype:CAT 6 U/UTP CCA
ledninger:8 ledninger, 4 par
teknologi:UTP (ikke afskærmet parsnoet)
standarder:ISO/IEC 11801, RoHS
båndbredde:Op til 250 MHz
kontaktflader:Forgyldte
kappemateriale:PVC

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvilken maksimal hastighed understøtter dette CAT 6 kabel?

Kablet understøtter dataoverførselshastigheder op til 1 Gbps og båndbredde på 250 MHz, hvilket gør det ideelt til moderne netværksbehov.

Er kablet kompatibelt med ældre netværksudstyr?

Ja, CAT 6 kablet er bagudkompatibelt med CAT 5 og CAT 5e udstyr, så det fungerer med både nyt og eksisterende netværksudstyr.

Hvor længe holder de forgyldte kontakter?

De forgyldte kontaktflader beskytter mod korrosion og sikrer stabil signalkvalitet gennem mange års brug, selv ved hyppige til- og frakobling.

Kan kablet bruges til PoE (Power over Ethernet)?

Ja, dette CAT 6 kabel understøtter PoE og kan levere både data og strøm til kompatible enheder som IP-kameraer og trådløse accesspoints.

Er kablet egnet til udendørs brug?

Dette kabel er designet til indendørs brug. PVC-kappen beskytter mod normal indendørs slid, men er ikke beregnet til udendørs vejrforhold.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m i 167 dage. Laveste pris i perioden er 10 kr (registreret d. 19. december 2025), højeste er 13 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 12 kr.

Den nuværende pris på 13 kr er 8% over normalprisen. Der er registreret 16 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 35 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 35 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, U/UTP, hvid kobberbeklædt aluminiumleder (CCA), 1 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
4. maj 202613 kr3 kr (30%)
3. maj 202610 kr3 kr (23%)
27. apr. 202613 kr3 kr (30%)
25. apr. 202610 kr3 kr (23%)
21. apr. 202613 kr3 kr (30%)
20. apr. 202610 kr3 kr (23%)
17. apr. 202613 kr1 kr (8%)
8. apr. 202612 kr1 kr (8%)
7. apr. 202613 kr1 kr (8%)
25. mar. 202612 kr1 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret