Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849935107
Pris fra 129 krtil 1.780 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.651 kr (93% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 89 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 129 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Hvid - 50 m
129 kr
Til butik
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Hvid - 50 m billede

Produktinformation

Dette 50 m Cat. 6 UTP-netværkskabel fra Luxorparts giver stabil kablet forbindelse over længere afstande. Det er velegnet til computer, router, switch og netværksenhed, når du vil have et fast kabel frem for trådløs forbindelse. Kablet har en båndbredde på 250 MHz og understøtter datahastigheder op til 1 Gb/s til almindelige netværksopgaver som internet, kontorbrug og filoverførsel. RJ45-stik i begge ender sikrer, at det passer direkte i standard netværksporte på dine enheder. 50 m til faste træk Med 50 m kabellængde er kablet velegnet til længere træk mellem for eksempel router og computer eller switch og netværksenhed. Det giver dig frihed til at placere udstyr, hvor det passer dig, uden at være begrænset af korte kabler. UTP til installationer uden ekstra skærmning Kablet er uskærmet (UTP), hvilket fungerer godt i miljøer uden særlig meget elektrisk støj fra andet udstyr. Det gør det til et praktisk valg til mange almindelige netværksinstallationer med computer, router, switch og netværksenhed. I pakken: 1 stk. Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Hvid - 50 m.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Cat 6 netværkskabel
Artikel nr.: 68975
EAN: 4040849935107
Varenr.: 68975
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP CU LSZH 50m White
219 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-21%277 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) billede

Produktinformation

Vores CAT-kabler overfører signaler i maksimal kvalitet og med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 50 m, Förpackning, : Cable Tag, Samlet, dobbelt afskærmet LAN-kabel med RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6-netværkskabel, der er egnet til 10 Gigabit Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 10/100/1000/10000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og guldbelagte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6-testet og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). AWG, : 28/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 48 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 6 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 60 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber).

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849935107
Varenr.: C39655
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP CU LSZH 50m White
279 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 S/FTP - Hvid - 50m
299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S/FTP netværkskabel - CAT6 PIMF CU LSZH, Hvid (50m)
309 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Goobay CAT 6 Patch Cable S/FTP (PiMF), white - 50 m
1.780 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK129 kr129 krKøb
2CompuMail DK219 kr219 krKøb
3Teknikproffset DK277 kr336 krKøb
4Ultrashop279 kr279 krKøb
5Proshop DK299 kr338 krKøb
6EL-GROSSISTEN309 kr309 krKøb
7INphone.dk1.780 kr1.780 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 99 dage. Laveste pris i perioden er 89 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 129 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 114 kr.

Den nuværende pris på 129 kr er 13% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 50 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 2026129 kr10 kr (8%)
13. apr. 2026119 kr30 kr (34%)
13. mar. 202689 kr30 kr (25%)
25. feb. 2026119 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret