Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849938566
Pris fra 54 krtil 89 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 35 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 43 kr 11. apr.

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 54 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay CAT 6a S/FTP CU 7,5m White
54 kr
Til butik
Goobay CAT 6a S/FTP CU 7,5m White billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - pairs in metal foil = PiMF (ledningspar i afskærmende folie) - CAT 6a - formet, knastfri - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 93856
EAN: 4040849938566
Varenr.: 988526872
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6a S/FTP - Hvid - 7.5m
65 kr
Til butik
Pro LAN CAT 6a S/FTP - Hvid - 7.5m billede

Produktinformation

LAN-netværkskabel CAT 6A S/FTP i hvid, designet til at forbinde netværkskomponenter med 2x RJ45-stik. Bygget til højhastigheds- og stabile forbindelser med interne ledere i høj kvalitet, en robust kabelkappe og præcist tilpassede stik. CAT 6A egnet til 10 Gigabit Ethernet (10BASE-T) og understøtter 10/100/1000/10000 Mbit/s Dobbelt-afskærmet S/FTP med aluminiumsfolieskærm for hvert par (PiMF) plus aluminiumsfletskærm Kobberleder i høj kvalitet med 3µ guldbelagte kontakter for en stærk netværksforbindelse Bøjningsbeskyttelse og holdbar kappe hjælper med at beskytte mod kabelbrud RJ45-låsebeskyttelse hjælper med at forhindre, at clipsen hænger fast eller knækker CAT 6A-testet (inkl. testrapport) og egnet til Power over Ethernet (PoE/PoE+) Pålidelig Ethernet-kabling til hjemme- eller virksomhedsnetværk, hvor ren installation og driftssikker ydeevne er vigtig.

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849938566
EAN: 4040849938566
Varenr.: 2986796
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay CAT 6a S/FTP CU 7,5m White
69 kr
Til butik
Goobay CAT 6a S/FTP CU 7,5m White billede

Produktinformation

Oplev den høje kvalitet og ydeevne med Goobay CAT 6a SFTP CU 75m White netværkskabel, designet til at levere stabil forbindelse og hurtig dataoverførsel til dit hjem eller kontor. Dette kabel anvender skærmet tvistet par (S/FTP), som effektivt beskytter m...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler (RJ45)
EAN: 4040849938566
Varenr.: 124290
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 7,5 m - hvid (RJ‑45 til RJ‑45)
69 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-41%88 kr
Før 149 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S/FTP netværkskabel - CAT6a PiMF Halogenfri, Hvid (7,5m)
89 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Goobay CAT 6a S/FTP netværkskabel 7,5 m - hvid (RJ‑45 til RJ‑45)
89 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK54 kr54 krKøb
2Proshop DK65 kr104 krKøb
3Ultrashop69 kr69 krKøb
4Boligcenter DK69 kr69 krKøb
5Teknikproffset DK88 kr137 krKøb
6EL-GROSSISTEN89 kr89 krKøb
7Vivas DK89 kr158 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 42,8 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 54 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 49 kr.

Den nuværende pris på 54 kr er 10% over normalprisen. Prisen er steget 19% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6A, S/FTP (PiMF), hvid, 7,5 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 202654 kr8,54 kr (19%)
21. maj 202645,46 kr8,54 kr (16%)
13. apr. 202654 kr11 kr (26%)
11. apr. 202643 kr11 kr (20%)
27. mar. 202654 kr11 kr (26%)
26. mar. 202643 kr11 kr (20%)
3. feb. 202654 kr11,2 kr (26%)
2. feb. 202642,8 kr11,2 kr (21%)
25. jan. 202654 kr11,2 kr (26%)
24. jan. 202642,8 kr11,2 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret