Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849686962
Pris fra 20 krtil 59 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 39 kr (66% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 10,7 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 20 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP CU 2m Black
20 kr
Til butik
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP CU 2m Black billede

Produktinformation

goobay - Netværkskabel - RJ-45 (han) til RJ-45 (han) - pairs in metal foil = PiMF (ledningspar i afskærmende folie) - CAT 6 - halogenfri, formet - sort

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 68696
EAN: 4040849686962
Varenr.: 988525390
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 68696, 2 m, Cat6, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45, Sort
22,64 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-69%28 kr
Før 89 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) billede

Produktinformation

Vores CAT-kabler overfører signaler i maksimal kvalitet og med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 2 m, Förpackning, : Bulk, Samlet, dobbelt afskærmet LAN-kabel med RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6-netværkskabel, der er egnet til 10 Gigabit Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 10/100/1000/10000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og guldbelagte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6-testet og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). AWG, : 28/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 48 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 6 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber), LSZH overensstemmelse, : ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849686962
Varenr.: C39362
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay RJ45 CAT 6 S/FTP CU 2m Black
29 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT 6 S/FTP 2 m - Goobay (sort)
29 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
S/FTP netværkskabel - CAT6 PIMF CU LSZH, Sort (2m)
49 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT 6 S/FTP 2 m - Goobay (sort)
49 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 STP - Sort - 2m
59 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK20 kr20 krKøb
2CS MEGASTORE DK22,64 kr61,64 krKøb
3Teknikproffset DK28 kr77 krKøb
4Ultrashop29 kr29 krKøb
5Boligcenter DK29 kr29 krKøb
6EL-GROSSISTEN49 kr49 krKøb
7Vivas DK49 kr118 krKøb
8Proshop DK59 kr98 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 175 dage. Laveste pris i perioden er 10,7 kr (registreret d. 29. marts 2026), højeste er 20 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 14 kr.

Den nuværende pris på 20 kr er 43% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), sort, 2 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
6. maj 202620 kr9,3 kr (87%)
22. apr. 202610,7 kr
21. apr. 202610,71 kr
1. apr. 202610,7 kr
30. mar. 202610,73 kr
29. mar. 202610,7 kr3,36 kr (24%)
24. mar. 202614,06 kr
23. mar. 202614,08 kr
17. mar. 202614,06 kr
15. mar. 202614,11 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret