Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849935084
Pris fra 99 krtil 189 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59 kr 13. mar.

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 99 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Hvid - 30 m
99 kr
Til butik
Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6 Hvid - 30 m billede

Produktinformation

Få stabil kablet netværksforbindelse til computer, router, switch og andet netværksudstyr med dette Luxorparts Cat. 6 UTP-netværkskabel. Kabellængden på 30 m gør det velegnet, når udstyret ikke står tæt på hinanden. Som Cat. 6-kabel understøtter det netværk op til 1 Gb/s. RJ45-stik i begge ender passer til standard netværksporte på computer, router, switch og netværksudstyr. Praktisk kabel til længere stræk Med en længde på 30 m kan du trække netværk gennem flere rum eller langs vægge uden at skulle samle flere kortere kabler. Det giver færre samlinger og et mere overskueligt setup. UTP-konstruktion til almindeligt netværk Kablet er uskærmet (UTP) og egner sig til typiske netværksinstallationer, hvor du ønsker et enkelt kabel uden ekstra skærmlag. Den hvide farve gør det diskret langs paneler og vægge. I pakken: 1 stk. Luxorparts UTP-netværkskabel Cat. 6, 30 m, hvid, med RJ45-stik.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Cat 6 U/UTP
Artikel nr.: 68974
EAN: 4040849935084
Varenr.: 68974
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 93508, 30 m, Cat6, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45, Hvid
132 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-41%175 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) billede

Produktinformation

Vores CAT-kabler overfører signaler i maksimal kvalitet og med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 30 m, Förpackning, : Cable Tag, Samlet, dobbelt afskærmet LAN-kabel med RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6-netværkskabel, der er egnet til 10 Gigabit Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 10/100/1000/10000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og guldbelagte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6-testet og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). AWG, : 28/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 48 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 6 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur op til, : 60 °C, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber).

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849935084
Varenr.: C39653
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 S/FTP - Hvid - 30m
189 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Av-Cables DK99 kr99 krKøb
2CS MEGASTORE DK132 kr171 krKøb
3Teknikproffset DK175 kr234 krKøb
4Proshop DK189 kr228 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 99 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 13. marts 2026), højeste er 99 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 84 kr.

Den nuværende pris på 99 kr er 18% over normalprisen. Der er registreret 1 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 30 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 202699 kr10 kr (11%)
13. apr. 202689 kr30 kr (51%)
13. mar. 202659 kr30 kr (34%)
25. feb. 202689 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret