Gå til hovedindhold

Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849935046
Pris fra 94 krtil 119 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 25 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 63 kr 8. maj

Sammenlign priser på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 94 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)
-47%94 kr
Før 179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) billede

Produktinformation

Vores CAT-kabler overfører signaler i maksimal kvalitet og med ekstrem hastighed og sikrer en stabil forbindelse. Indvendige ledere af høj kvalitet, robust kabelkappe og præcist tilpassede stik kendetegner vores tilslutningskabler og stik. Goobay har altid det rigtige produkt til din netværksapplikation - både til hjemmet og til virksomhedsnetværk. Simpelthen. Alt. Hvad du behøver!, kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) Kabellængde 15 m, Förpackning, : Bulk, Samlet, dobbelt afskærmet LAN-kabel med RJ45-stik til tilslutning af netværkskomponenter, CAT-6-netværkskabel, der er egnet til 10 Gigabit Ethernet 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 10/100/1000/10000 Mbit/s, S/FTP samlet afskærmning: afskærmning af aluminiumfolie for de enkelte ledningspar (PiMF) og aluminiumflet afskærmning for kabelkappen, Kobberleder (CU) af høj kvalitet og guldbelagte kontaktflader garanterer en fremragende, højtydende netværksforbindelse. Bøjningsbeskyttelse og stabil kappe beskytter Ethernet-kablet optimalt mod brud på kablet. Snaplåsbeskyttelsen af den RJ45-stikledning forhindrer, at den snaplås kan hænge fast eller brække af, hvilket sikrer en pålidelig internetforbindelse. Internetkablet er CAT-6-testet og egnet til Power over Ethernet (PoE, PoE+). AWG, : 28/7 (stranded), Bøjningsradius >, : 48 mm, Specifikation, : CAT 6, Kabelkappen diameter, : 6 mm, Afskærmning klasse, : S/FTP (PiMF), Numre af skærm, : 2 x, Forbindelser, : EIA/TIA-568 B, Markeringer, : WEEE, CE, Driftstemperatur fra, : -20 °C, max. båndbredde, : 250 MHz, Kink beskyttelse, : tosidet, Kabeltype, : Rundkabel, Materiale kabelkappe, : LSZH, Inder leder materiale, : CU (kobber), LSZH overensstemmelse, : ja.

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Cat6
EAN: 4040849935046
Varenr.: C39649
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 93504, 15 m, Cat6, S/FTP (S-STP), RJ-45, RJ-45, Hvid
108 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro LAN CAT 6 S/FTP - Hvid - 15m
109 kr
Til butik
Pro LAN CAT 6 S/FTP - Hvid - 15m billede

Produktinformation

Netværkskabel (patchkabel) CAT 6 med S/FTP (PiMF) dobbelt skærmning og RJ-45 han-stik i begge ender, designet til at forbinde netværkskomponenter med en stabil kablet forbindelse. Ydeevne: understøtter hastigheder op til 1 Gbit og båndbredde op til 250 MHz (TIA/EIA-568-B). Opbygning: kobberledere, 8 ledere / 4 par, LSZH (halogenfri) kappe. Stikdetaljer: guldbelagte ben, låsebeskyttelse og slimline trækaflastning med længdeangivelse. Pålideligt CAT 6 S/FTP patchkabel til pæne, tydeligt identificerede Ethernet-forbindelser, hvor skærmning og solid stik-kontakt er vigtig.

Produktspecifikationer

Mærke: Pro
Kategori: Netvaerkskabel
Artikel nr.: 4040849935046
EAN: 4040849935046
Varenr.: 2463152
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
goobay CAT 6 SFTP, PiMF 15m Patchkabel Hvid
119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Teknikproffset DK94 kr143 krKøb
2CS MEGASTORE DK108 kr147 krKøb
3Proshop DK109 kr148 krKøb
4Ultrashop119 kr119 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH)

PriceData har fulgt prisen på Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) i 87 dage. Laveste pris i perioden er 63 kr (registreret d. 8. maj 2026), højeste er 94 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 80 kr.

Den nuværende pris på 94 kr er 18% over normalprisen. Prisen er steget 49% den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 1 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Goobay Netværkskabel CAT 6, S/FTP (PiMF), hvid, 15 m kobberleder (CU), halogenfri kabelkappe (LSZH) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 202694 kr31 kr (49%)
8. maj 202663 kr19 kr (23%)
9. mar. 202682 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret