Gå til hovedindhold

Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m

GoobayNetværkskablerEAN: 4040849949654
Pris fra 173 krtil 288 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 115 kr (40% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 169 kr 14. mar.

Sammenlign priser på Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 173 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Goobay Network CAT 6 U/UTP CCA 100m White
173 kr
Til butik
Goobay Network CAT 6 U/UTP CCA 100m White billede

Produktinformation

goobay - Bulkkabel - UTP - CAT 6 - solid - hvid

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Artikel nr.: 94965
EAN: 4040849949654
Varenr.: 988680974
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Netværkskabel CAT 6 U/UTP bulkkabel 100 m - Goobay, hvid
-5%199 kr
Før 209 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Netværkskabel CAT 6 U/UTP bulkkabel 100 m - Goobay, hvid billede

Produktinformation

goobay - Bulkkabel - 100 m - UTP - CAT 6 - solid - hvidGenereltAWG American Wire Gauge: 23/1Egenskaber: Solid, Copper-Clad Aluminium (CCA) ledereFarve: HvidImpedans: 100 OhmKappemateriale: PVCLængde: 100 mLedninger pr. kabel: 8 ledningerNetværkskabeltype: Bulkkabel - CAT 6Par pr. kabel: 4 parTeknologi: Ikke afskærmet parsnoet (UTP)...

Produktspecifikationer

Mærke: Goobay
Kategori: Netværkskabler
Vægt: 3.15g
EAN: 4040849949654
Varenr.: 1814792
Gå til Av-Cables DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Luxorparts Solid CCA UTP-netværkskabel Cat.6 - 100 m
199 kr
Til butik
Luxorparts Solid CCA UTP-netværkskabel Cat.6 - 100 m billede

Produktinformation

Luxorparts Solid CCA UTP-netværkskabel Cat.6 på 100 m er designet til faste netværksinstallationer, hvor du vil trække én samlet tromle frem for mange korte kabler. Kablet passer til patchpanel, netværksstik og netværksinstallationer. Dette hvide UTP-installationskabel er klassificeret som Cat.6 og understøtter hastigheder op til 1 Gb/s. Med en båndbredde på 250 MHz håndterer kablet de signalfrekvenser, der bruges til denne type netværk. Klar til fast montering Med en kabellængde på 100 m har du rigeligt kabel til at trække gennem rør eller langs vægge. Lederne er massive (enkelttrådet), hvilket er den ledertype, der typisk bruges til faste installationer og til montering i patchpanel og faste netværksstik. UTP og CCA i installationskabel Kabeltypen er UTP uden ekstra metalskærm omkring lederne. Lederen er fremstillet af CCA og er massiv, hvilket er velegnet til fast montering frem for gentagen bøjning. I pakken: 1 stk. Luxorparts Solid CCA UTP-netværkskabel Cat.6 - 100 m.

Produktspecifikationer

Mærke: Luxorparts
Kategori: Installationskabler
Artikel nr.: 39863
EAN: 4040849949654
Varenr.: 39863
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m
-29%211 kr
Før 299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Netværkskabel CAT 6 U/UTP bulkkabel 100 m - Goobay, hvid
-4%219 kr
Før 229 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Goobay Network CAT 6 U/UTP CCA 100m White
219 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Pro CAT 6 network cable U/UTP white 100 m - CCA cop - Hvid - 100m
239 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Goobay 94965, 100 m, Cat6, U/UTP (UTP), Grå
288 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK173 kr173 krKøb
2Boligcenter DK199 kr199 krKøb
3Av-Cables DK199 kr199 krKøb
4Teknikproffset DK211 kr270 krKøb
5Vivas DK219 kr288 krKøb
6Ultrashop219 kr219 krKøb
7Proshop DK239 kr278 krKøb
8CS MEGASTORE DK288 kr327 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m

PriceData har fulgt prisen på Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m i 171 dage. Laveste pris i perioden er 169 kr (registreret d. 14. marts 2026), højeste er 196 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 180 kr.

Den nuværende pris på 173 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Goobay CAT 6 netværkskabel, U/UTP, hvid CCA kobberblanding til SOHO applikationer, AWG 23/1 (solid), PVC, 100 m de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026173 kr1 kr (1%)
7. maj 2026172 kr1 kr (1%)
6. maj 2026173 kr5 kr (3%)
1. maj 2026178 kr1 kr (1%)
30. apr. 2026177 kr1 kr (1%)
17. apr. 2026178 kr1 kr (1%)
15. apr. 2026177 kr1 kr (1%)
13. apr. 2026178 kr9 kr (5%)
14. mar. 2026169 kr9 kr (5%)
20. jan. 2026178 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret