Gå til hovedindhold

Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort.

GlobalBelysning3-faset systemFleksibel belysningEAN: 6410014506025

Global 3F strømskinne i sort aluminium til fleksibel belysning i hjemmet. 3-faset system til spots og pendler. 2 meter påbygningsskinne til loft. Læs mere

Pris fra 265,08 krtil 309 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 43,92 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 252,7 kr 7. maj

Sammenlign priser på Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort. og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 265.08 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
GLOBAL SKINNE XTS 4200-2 3F 2M SO
265,08 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, sort, 2 meter
271 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Global Skinne 2m Sort 3-faset Påbygning
271 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
274 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, sort, 2 meter
289 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, sort, 2 meter
289 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Global skinne xts 4200-2 3f 2m so
290 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, sort, 2 meter
305 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Global 3F strømskinne, sort, 2 meter
309 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN265,08 kr265,08 krKøb
2LavprisEl271 kr271 krKøb
3Elvvs.dk271 kr271 krKøb
4CS MEGASTORE DK274 kr313 krKøb
5LampeGuru.dk289 kr289 krKøb
6LavprisVVS289 kr289 krKøb
7MaintainIt290 kr290 krKøb
8BilligVVS DK305 kr305 krKøb
9Greenline309 kr309 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Global 3F strømskinne, sort, 2 meter

Global

Global 3F strømskinne i sort aluminium til fleksibel belysning i hjemmet. 3-faset system til spots og pendler. 2 meter påbygningsskinne til loft.

• strømskinne
• skinnesystem
• lysskinne
• spots skinne
• 3-faset skinne
• global skinne
• Fleksibel belysning
• 3-faset system

Beskrivelse

Global 3F strømskinne er en 2 meter lang sort aluminium skinne til opbygning af fleksible belysningssystemer. Dette 3-fasede skinnesystem giver dig mulighed for at skabe tre separate tændinger, så du kan styre forskellige lyskilder uafhængigt. Skinnen monteres på loft eller væg og kan kombineres med Global spots, pendler og andre lyskilder. Det elegante sorte design i slidstærkt aluminium passer til moderne indretning. Systemet er perfekt til stuer, køkkener, kontorer og butikker, hvor du ønsker fleksibel og stilfuld belysning. Bemærk at Global produkter kun kan kombineres med andre Global komponenter i samme serie.

Specifikationer

farve:Sort
serie:Global 3F
bredde:31,5 mm
højde:32,5 mm
system:3-faset
længde:2 meter
materiale:Aluminium
montering:Påbygning (loft/væg)
kompatibilitet:Kun Global produkter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan jeg bruge andre mærker med Global skinnesystemet?

Nej, Global skinnesystemer er kun kompatible med andre Global produkter. Du skal udelukkende bruge Global spots og tilbehør.

Hvordan monteres strømskinnen?

Skinnen monteres som påbygning på loft eller væg med medfølgende beslag. Den kan tilsluttes direkte til eksisterende strømudtag.

Hvad er forskellen på 1-faset og 3-faset?

Med 3-faset system kan du lave tre separate tændinger og styre forskellige lyskilder uafhængigt. 1-faset har kun én tænding.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort.

PriceData har fulgt prisen på Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort. i 181 dage. Laveste pris i perioden er 252,7 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 271 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 259 kr.

Den nuværende pris på 265,08 kr er 2% over normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Global XTS 4200-2 pro skinne 230V, 3-faset, længde 2 meter, sort. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026265,08 kr12,38 kr (5%)
7. maj 2026252,7 kr18,3 kr (7%)
6. maj 2026271 kr18,3 kr (7%)
21. mar. 2026252,7 kr15,3 kr (6%)
20. mar. 2026268 kr15,3 kr (6%)
17. mar. 2026252,7 kr15,3 kr (6%)
16. mar. 2026268 kr15,3 kr (6%)
4. mar. 2026252,7 kr10,3 kr (4%)
3. mar. 2026263 kr10,3 kr (4%)
10. feb. 2026252,7 kr6,3 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret