Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

Pris fra 824 krtil 1.199 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 375 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 759 kr 2. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 824 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified
824 kr
Til butik
GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified billede

Produktinformation

Strømforsyning (intern), ATX12V 3.1/ EPS12V, 80 PLUS Gold, AC 100-240 V, 1000 watt, aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: GP-UD1000GM PG5 ICE
EAN: 4719331556594
Varenr.: 3409575
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning 1000Watt
942 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 1000 W - Gigabyte UD1000GM PG5 ICE (hvid)
-2%1.049 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning ATX 1000 W - Gigabyte UD1000GM PG5 ICE (hvid) billede

Produktinformation

Stabil PC-strømforsyning til kraftige buildsGigabyte UD1000GM PG5 ICE leverer 1000 W på +12 V-skinnen og er skabt til krævende PC-systemer. Den fuldt modulære opbygning gør kabelhåndtering nemt og ryddeligt, mens den hvide finish giver et stilrent look i kabinetter med vindue. En 12 cm blæser med aktiv køling sørger for stabil drift, og indbygget beskyttelse som OVP, OCP, OPP, SCP, UVP og OTP øger driftssikkerheden.Fordele ved 80 Plus Gold ATX-strømforsyningStrømforsyningen er ATX 3,1 med 80 Plus Gold-effektivitet på op til 90 %, hvilket reducerer spildvarme og hjælper med et mere effektivt system. Med MTBF på 100.000 timer er den designet til lang levetid i gaming-, creator- og workstation-opsætninger.Fleksibel tilslutningLeveres med 20+4-pin bundkortstik, to EPS (CPU) 4+4-pin, fire PCIe 6+2-pin samt én 12+4-pin PCIe-forbindelse og otte SATA-stik. Du får de kabler, der skal bruges til moderne grafikkort og lagring uden kabelrod.Formfaktor: ATX, version 3,1Formål: PCEffekt: 1.000 W, +12 V: 83,3 AEffektivitet: Op til 90 %, 80 Plus GoldIndgangsspænding: 100 – 240 V, 50/60 HzAktiv PFC, effektfaktor: 0,9Køling: 1 × 12 cm blæser, aktivTilslutninger: 20+4-pin ATX, 2 × EPS 4+4-pin, 4 × PCIe 6+2-pin, 1 × PCIe 12+4-pin (700 mm), 8 × SATAKabeltype: Fuldt modulærBeskyttelser: OVP, OCP, OPP, SCP, UVP, OTPHold-up tid: 16 msMål (H × B × D): 8,6 × 15 × 14 cmFarve: HvidMTBF: 100.000 timer...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.66g
EAN: 4719331556594
Varenr.: 1945434
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 1000 W - Gigabyte UD1000GM PG5 ICE (hvid)
-2%1.069 kr
Før 1.089 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning 1000Watt
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK824 kr863 krKøb
2CompuMail DK942 kr942 krKøb
3Boligcenter DK1.049 kr1.049 krKøb
4Vivas DK1.069 kr1.148 krKøb
5Ultrashop1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified i 182 dage. Laveste pris i perioden er 667 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 1.048 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 929 kr.

Den nuværende pris på 824 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 43 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 70 prisændringer for GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 70 prisændringer for GIGABYTE UD1000GM PG5 V2 ICE Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX - 80 Plus Gold certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026824 kr30 kr (4%)
27. maj 2026854 kr22 kr (3%)
22. maj 2026832 kr70 kr (8%)
15. maj 2026902 kr2 kr (0%)
13. maj 2026900 kr2 kr (0%)
12. maj 2026902 kr2 kr (0%)
11. maj 2026904 kr17 kr (2%)
9. maj 2026887 kr5 kr (1%)
8. maj 2026882 kr8 kr (1%)
7. maj 2026890 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret