Gå til hovedindhold

GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

GigabyteBundkortEAN: 4719331859480
Pris fra 5.165 krtil 6.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.454 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.346 kr 17. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5165 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte TRX50 AERO D Udvidet ATX Socket sTR5 Amd TRX50
5.165 kr
Til butik
Gigabyte TRX50 AERO D Udvidet ATX Socket sTR5 Amd TRX50 billede

Produktinformation

Gigabyte TRX50 AERO D - 1.0 - bundkort - udvidet ATX - Socket sTR5 - AMD TRX50 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 7 - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Artikel nr.: TRX50 AERO D
EAN: 4719331859480
Varenr.: 1001767704
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX
5.416 kr
Til butik
GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX billede

Produktinformation

Bundkort, størrelse: Extended ATX, AMD sTR5 socket, AMD TRX50 chipset, 2 x PCI-Express 5.0 x16, Dual DDR5-5600 4 x DIMM slots (AMD EXPO support), lagrings tilslutninger: 8 x SATA-600 / 4 x M.2 NVMe PCI-Express 5.0 (M.2 size: 2242 / 2260 / 2280), USB 3.2 Gen 2x2 type A & C (med ThunderBolt), skærm tilslutning: 2 x ThunderBolt 4, 10 Gigabit 2.5 Gigabit netværk (LAN), WiFi 7 & Bluetooth 5.3, Realtek HD Audio (8-kanaler)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: TRX50 AERO D
EAN: 4719331859480
Varenr.: 3207133
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Gigabyte TRX50 AERO D - AMD sTR5, DDR5, Wi‑Fi 7, 10GbE, USB4
-18%6.599 kr
Før 7.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Gigabyte TRX50 AERO D - AMD sTR5, DDR5, Wi‑Fi 7, 10GbE, USB4 billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til kreatører og workstationsGigabyte TRX50 AERO D er et kraftfuldt bundkort til AMD Ryzen Threadripper bygget til krævende kreative workflows, design og AI. Med AMD TRX50-chipset, udvidet E-ATX-formfaktor og avanceret strømlevering i 16+8+4 phases digital VRM får dine højtydende processorer stabile forhold - ideelt til rendering, simulering og multitasking.Hurtig hukommelse og massiv udvidelsePlatformen understøtter op til 1,0 TB DDR5 i quad-channel over 4 DIMM-slots med hastigheder op til 7.800 MHz (OC). Til lagring får du 3× PCIe 5.0 M.2 og 1× PCIe 4.0 M.2 samt 8× SATA III, så både OS, projekter og cache kan køre på lynhurtige SSD’er. Der er 3 PCIe x16-slots (Gen 5/Gen 4) til kraftige grafikkort og specialkort.Netværk og tilslutninger i topTil professionelle miljøer leverer bundkortet Wi‑Fi 7 og Bluetooth 5.3, to LAN-porte inkl. 10 Gigabit Ethernet, DisplayPort-udgang og moderne I/O med USB4 samt flere USB 3.2 Gen 2 og Gen 1. Realtek ALC4080 sørger for klar 2.0-lyd, og omfattende systemovervågning dækker spænding, blæsere, temperatur og vandkøling.Chipset: AMD TRX50Processor-sokkel: sTR5 (AMD)Formfaktor: Extended ATX (30,5 × 26,4 × 3,5 cm)Strømfase: 16+8+4 digital VRMHukommelse: 4× DIMM DDR5, quad‑channel, op til 1,0 TB, op til 7.800 MHz (OC)Udvidelse: 3× PCIe x16 (2× Gen 5, 1× Gen 4)Lagring: 3× M.2 PCIe 5.0, 1× M.2 PCIe 4.0, 8× SATA IIINetværk: 10GbE + Ethernet LAN, Wi‑Fi 7, Bluetooth 5,3Bagpanel: 1× DisplayPort, 2× USB‑C (USB 3.2 Gen 2), 4× USB 3.2 Gen 2 Type‑A, 4× USB 3.2 Gen 1 Type‑A, 2× RJ‑45, 2× hovedtelefonudgangeInterne stik: 1× USB 3.2 Gen 2x2, 1× USB 3.2 Gen 1, 2× USB 2.0, 10× kabinetblæsere, CPU‑blæser, 24‑pin ATX, 8‑pin EPS, RGB‑headerLyd: Realtek ALC4080, 2.0 kanalerBIOS: UEFI AMI, Clear CMOS-knap/jumperRAID: 0/1/10 fo...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Bundkort
Vægt: 1.8g
EAN: 4719331859480
Varenr.: 1916302
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Gigabyte TRX50 AERO D - AMD sTR5, DDR5, Wi‑Fi 7, 10GbE, USB4
-17%6.619 kr
Før 8.019 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.165 kr5.165 krKøb
2Proshop DK5.416 kr5.416 krKøb
3Boligcenter DK6.599 kr6.599 krKøb
4Vivas DK6.619 kr6.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX i 176 dage. Laveste pris i perioden er 4.346 kr (registreret d. 17. april 2026), højeste er 5.851 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.061 kr.

Den nuværende pris på 5.165 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 62 prisfald og 27 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for GIGABYTE TRX50 AERO D Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20265.165 kr2 kr (0%)
30. maj 20265.167 kr5 kr (0%)
28. maj 20265.162 kr248 kr (5%)
24. maj 20264.914 kr13 kr (0%)
23. maj 20264.927 kr20 kr (0%)
22. maj 20264.907 kr2 kr (0%)
20. maj 20264.905 kr20 kr (0%)
16. maj 20264.885 kr2 kr (0%)
15. maj 20264.883 kr15 kr (0%)
14. maj 20264.868 kr15 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret