Gå til hovedindhold

ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

ASRockBundkortEAN: 4710483944529
Pris fra 4.602 krtil 5.429 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 827 kr (15% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.478 kr 3. maj

Sammenlign priser på ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4602 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASRock TRX50 WS Udvidet ATX Socket sTR5 Amd TRX50
4.602 kr
Til butik
ASRock TRX50 WS Udvidet ATX Socket sTR5 Amd TRX50 billede

Produktinformation

ASRock TRX50 WS - Bundkort - udvidet ATX - Socket sTR5 - AMD TRX50 Chipset - USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2 - 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi 6E - onboard grafik (CPU påkrævet) - HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Artikel nr.: 90-MXBN40-A0UAYZ
EAN: 4710483944529
Varenr.: 1001718030
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX
4.696 kr
Til butik
ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX billede

Produktinformation

Bundkort, udvidet ATX, Socket sTR5, AMD TRX50 Chipset, USB 3.2 Gen 1, USB 3.2 Gen 2, USB4, USB-C 3.2 Gen 2x2, 10 Gigabit LAN, 2.5 Gigabit LAN, Bluetooth, Wi-Fi, onboard grafik (CPU påkrævet), HD Audio (8-kanaler)

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Artikel nr.: 90-MXBN40-A0UAYZ
EAN: 4710483944529
Varenr.: 3249778
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bundkort Asrock TRX50 WS EATX til AMD Ryzen 7000 (sTR5)
-2%5.099 kr
Før 5.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bundkort Asrock TRX50 WS EATX til AMD Ryzen 7000 (sTR5) billede

Produktinformation

Fordele ved bundkort til AMD Ryzen 7000Asrock TRX50 WS er skabt til krævende workstation- og entusiastbyggeren, der vil have stabilitet og masser af forbindelser. Med AMD TRX50-chipset og sTR5-sokkel får du fundamentet til de nyeste AMD Ryzen 7000-processorer. DDR5-understøttelse i quad-channel og ECC giver både høj hastighed og ekstra dataintegritet - ideelt til 3D, video og tung multitasking.Udvidelser og lagring i topklasseBundkortet giver tre PCIe x16 Gen5-slots og to PCIe x16 Gen4-slots til kraftige grafikkort og professionelle udvidelser. Til lagring får du både Blazing M.2 (PCIe Gen5 x4) og Hyper M.2 (PCIe Gen4 x4), så systemet kan udnytte ultrahurtige NVMe-diske. Derudover er der SATA-porte til klassiske drev.Gennemtænkt tilslutning og styringEATX-formfaktoren giver plads til flere headers og I/O: USB 3.2 Gen2x2 Type‑C, ekstra USB‑porte, dual 2,5G LAN-tilslutning (RJ‑45), optisk S/PDIF, line‑out og mikrofonindgang. Wake‑on‑LAN, TPM‑header, Clear CMOS-knap og UEFI AMI gør opsætning og drift enkel. Indbyggede blæserstik og debug‑display hjælper med et stabilt byggesetup.Formfaktor: EATXChipset: AMD TRX50Processor-understøttelse: AMD Ryzen 7000, sokkel sTR5Hukommelse: 4 × DIMM, DDR5, quad‑channel, ECC, maks. 1 TBUnderstøttede modulstørrelser: 16, 24, 32, 48, 64, 96 GBUdvidelsespladser: 3 × PCIe x16 Gen5, 2 × PCIe x16 Gen4Lagring: 2 × M.2 (Blazing Gen5 x4 / Hyper Gen4 x4), 4 × SATANetværk: Ethernet LAN, Wake‑on‑LANBagpanel: 1 × USB‑C Gen2x2, 1 × USB‑C Gen2, 4 × USB‑A Gen2, 2 × USB‑A Gen1, 2 × RJ‑45, S/PDIF optisk, line‑out, mikrofonInterne headers: 1 × USB‑C Gen2, 1 × USB 3.2 Gen1, 2 × USB 2.0, 3 × kabinetblæser, TPM, 24‑pin ATXBIOS: UEFI AMI, Clear CMOS‑knapDriftstemperatur: −40 – 70 °C; Opbevaring: 10 – 35 °CMål: Bredde 30,5 cm × Dybde 27,7 cm<...

Produktspecifikationer

Mærke: ASRock
Kategori: Bundkort
Vægt: 3.63g
EAN: 4710483944529
Varenr.: 1899100
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bundkort Asrock TRX50 WS EATX til AMD Ryzen 7000 (sTR5)
-2%5.119 kr
Før 5.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ASRock TRX50 WS Udvidet ATX Socket sTR5 Amd TRX50
5.429 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK4.602 kr4.602 krKøb
2Proshop DK4.696 kr4.696 krKøb
3Boligcenter DK5.099 kr5.099 krKøb
4Vivas DK5.119 kr5.198 krKøb
5Ultrashop5.429 kr5.429 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX

PriceData har fulgt prisen på ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX i 181 dage. Laveste pris i perioden er 4.365 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 5.856 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.713 kr.

Den nuværende pris på 4.602 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for ASRock TRX50 WS Bundkort - AMD TRX50 - AMD sTR5 socket - DDR5 RAM - Extended ATX de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20264.602 kr24 kr (1%)
26. maj 20264.626 kr46 kr (1%)
24. maj 20264.580 kr55 kr (1%)
23. maj 20264.635 kr103 kr (2%)
22. maj 20264.532 kr24 kr (1%)
20. maj 20264.508 kr24 kr (1%)
19. maj 20264.532 kr24 kr (1%)
18. maj 20264.508 kr24 kr (1%)
17. maj 20264.532 kr24 kr (1%)
15. maj 20264.508 kr13 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret