Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC

Pris fra 392 krtil 579 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 187 kr (32% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 392 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte P750BS 750Watt 80 PLUS Bronze
392 kr
Til butik
Gigabyte P750BS 750Watt 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-P750BS
EAN: 4719331555238
Varenr.: 1002935737
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC
468 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte P750BS 750 W strømforsyning - ATX, 80 PLUS Bronze
-17%489 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte P750BS 750 W strømforsyning - ATX, 80 PLUS Bronze billede

Produktinformation

Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFCGIGABYTE P750BS strømforsyningen er designet til at levere ydeevne til gaming og højtydende computere. Med en effekt på 750 watt understøtter den forskellige komponenter gennem sit udvalg af stik, herunder 2x 8-pin PCI Express-strømkabler og et 24-pin ATX-stik med en aftagelig 4-pin sektion. Det modulære design reducerer kabelrod og forbedrer luftstrømmen, hvilket gør den velegnet til DIY-byggere og entusiaster. Strømforsyningen har beskyttelse mod overophedning, overstrøm og kortslutning, hvilket sikrer sikker drift for tilsluttede enheder.GenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12VStrømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS BronzeDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 2 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion | 4 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 7 x 15 pin Serial ATA strøm | 4-PIN intern strømEffektivitet: 88% at 50% LoadIndgangspænding: 200 - 240 VNødvendig frekvens: 50 - 60 HzOutput Current: +3.3V - 20 A | +5V - 20 A | +12V - 62.5 A | -12V - 0.3 AStrømfaktor (PF): 0.9Strømkapacitet: 750 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Køleblæser til flydende dynamisk lejeoverbelastningsbeskyttelseoverspændingsbeskyttelsekortslutnings beskyttelsebeskyttelse mod underspændingbeskyttelse mod overstrømbeskyttelse mod overophedningenkelt 12V skinneKølesystem: 120 mm ventilatorMedfølgende ledninger: ATX-strømkabel 60 cm | 2 x 2x 8 pin PCI Express strøm med aftagelig 2 pin sektion modulært kabel | 2x power 8 pin EPS12V med afmonterbar 4 pin ATX12V sektion modulær kabel | 2 x strøm 15 pin SATA-kabelMTBF (forventet tid mellem fejl): 100,000 timerOverensstemmelsesstandarder: C-TickRoHSTUVICCIS13252ProducentgarantiService & Support: Begrænset garanti - 3 årMål og vægtBredde: 15 cmDybde: 14 cmHøjde: 8.6 cm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2g
EAN: 4719331555238
Varenr.: 2055565
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte P750BS 750Watt 80 PLUS Bronze
499 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GP-P750BS Strømforsyning - 750 Watt - 120 mm - ATX 2.52 - 80 Plus Bronze certified
539 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte P750BS strømforsyning - 750 W ATX, 80 PLUS Bronze, 120 mm blæser, PCI‑E 6+2-pin x4, EU-stik
-2%579 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK392 kr392 krKøb
2CS MEGASTORE DK468 kr507 krKøb
3Vivas DK489 kr558 krKøb
4Ultrashop499 kr499 krKøb
5Proshop DK539 kr578 krKøb
6Boligcenter DK579 kr579 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC i 186 dage. Laveste pris i perioden er 392 kr (registreret d. 9. april 2026), højeste er 759 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 457 kr.

Den nuværende pris på 392 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 78 prisændringer for Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 78 prisændringer for Gigabyte P750BS - Strømforsyning (intern) - ATX12V - 80 PLUS Bronze - 200 - 240 V - 750 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 2026392 kr8 kr (2%)
22. maj 2026400 kr64 kr (14%)
21. maj 2026464 kr3 kr (1%)
20. maj 2026467 kr4 kr (1%)
19. maj 2026471 kr5 kr (1%)
18. maj 2026466 kr3 kr (1%)
17. maj 2026469 kr14 kr (3%)
16. maj 2026455 kr15 kr (3%)
13. apr. 2026440 kr1 kr (0%)
11. apr. 2026439 kr17 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret