Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC

Pris fra 407 krtil 459 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 52 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 349 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 407 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte P650SS Strømforsyning 650Watt
407 kr
Til butik
Gigabyte P650SS Strømforsyning 650Watt billede

Produktinformation

Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-P650SS
EAN: 4719331554095
Varenr.: 1002514236
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC
414 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til pc - Gigabyte P650SS 650 W, ATX12V 3.0
-12%429 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning til pc - Gigabyte P650SS 650 W, ATX12V 3.0 billede

Produktinformation

Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFCGenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 3.0/ EPS12VStrømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS SilverDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX med aftagelig 4 pin sektion | 2 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion | 2 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 5 x 15 pin Serial ATA strøm | 3 x 4-PIN intern strømEffektivitet: 90%Indgangspænding: AC 155-240 VNødvendig frekvens: 50 - 60 HzOutput Current: +3.3V - 20 A | +5V - 20 A | +12V - 54.1 A | -12V - 0.3 A | +5VSB - 3 AStrømkapacitet: 650 WattUdgangspænding: +3.3+5±12 VDiverseEgenskaber: Beskyttelse mod overophedningbeskyttelse mod overstrømoverspændingsbeskyttelseoverbelastningsbeskyttelsekortslutnings beskyttelsekøleblæser til flydende dynamisk lejeunderspændingskorrektionKølesystem: 120 mm ventilatorMedfølgende ledninger: AC-strømkabel | Strøm 24 pin ATX med aftageligt 4 pin sektion modulært kabel 60 cm | Strøm 8 pin EPS12V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion 77 cm | 2 x 8 pin PCI Express strøm med aftagelig 2 pin sektion 60 cm | 2 x strøm 15 pin SATA-kabel/4 pin interMTBF (forventet tid mellem fejl): 100...

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.14g
EAN: 4719331554095
Varenr.: 1997994
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE P650SS Strømforsyning - 650 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified
429 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til pc - Gigabyte P650SS 650 W, ATX12V 3.0
-12%449 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte P650SS Strømforsyning 650Watt
459 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK407 kr407 krKøb
2CS MEGASTORE DK414 kr453 krKøb
3Boligcenter DK429 kr429 krKøb
4Proshop DK429 kr468 krKøb
5Vivas DK449 kr518 krKøb
6Ultrashop459 kr459 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC i 177 dage. Laveste pris i perioden er 300 kr (registreret d. 6. februar 2026), højeste er 489 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 392 kr.

Den nuværende pris på 407 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 6% den seneste måned. Der er registreret 44 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 74 prisændringer for Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 74 prisændringer for Gigabyte P650SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 650 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026407 kr3 kr (1%)
30. maj 2026410 kr3 kr (1%)
29. maj 2026407 kr4 kr (1%)
27. maj 2026411 kr14 kr (3%)
26. maj 2026425 kr20 kr (5%)
25. maj 2026405 kr3 kr (1%)
23. maj 2026408 kr4 kr (1%)
22. maj 2026404 kr1 kr (0%)
21. maj 2026405 kr3 kr (1%)
20. maj 2026408 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret