Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC

Pris fra 300 krtil 419 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 119 kr (28% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 300 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte P550SS Strømforsyning 550Watt
300 kr
Til butik
Gigabyte P550SS Strømforsyning 550Watt billede

Produktinformation

Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-P550SS
EAN: 4719331554187
Varenr.: 1002442336
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE P550SS Strømforsyning - 550 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Bronze certified
313 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte P550SS strømforsyning 550 W - ATX12V 3.0, 80 PLUS Silver
-20%359 kr
Før 449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte P550SS strømforsyning 550 W - ATX12V 3.0, 80 PLUS Silver billede

Produktinformation

Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFCGIGABYTE P550SS strømforsyningen er en hjørnesten i opbygningen af en pålidelig pc med høj ydeevne. Med sin 80 PLUS Silver-certificering opnår den en effektivitet på mindst 90 % ved 50 % belastning, hvilket sikrer mindre energispild og lavere driftsomkostninger. Enhedens modulære kabelstyringssystem muliggør en ren og organiseret installation, hvilket forbedrer luftstrømmen og systemets overordnede æstetik. Den er udstyret med en 120 mm køleventilator, der anvender fluid dynamisk lejeteknologi, og den fungerer støjsvagt, samtidig med at den effektivt afleder varme, hvilket bidrager til dens imponerende MTBF på 100.000 timer. Sikkerhed er en prioritet, og P550SS er bygget med flere beskyttelsesfunktioner, herunder beskyttelse mod overophedning, overbelastning, overspænding, kortslutning og underspænding, hvilket sikrer, at dine komponenter er beskyttet mod elektriske uregelmæssigheder. Den er velegnet til en pc eller server, og det store udvalg af strømudgangsstik og understøttelse af forskellige spændinger gør den til et alsidigt valg til enhver konstruktion.GenereltEnhedstype: Strømforsyning - aktiv Power Factor Correction (PFC) - internPSU formfaktor: ATXSpecifikationsoverensstemmelse: ATX12V 3.0/ EPS12VStrømenhed80 PLUS certificering: 80 PLUS SilverDetaljer om strømudgangskonnektorer: 1 x strøm 24 pin ATX | 1 x strøm 8 pin EPS12 V med aftagelig 4 pin ATX12V sektion | 2 x 8 pin PCI Express-strøm med aftagelig 2 pin sektion | 5 x 15 pin Serial ATA strøm | 3 x 4-PIN intern strømEffektivitet: 90%Indgangspænding: AC 155-240 VNødvendig f...

Produktspecifikationer

Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 2.07g
EAN: 4719331554187
Varenr.: 2060183
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC
368 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte P550SS strømforsyning 550 W - ATX12V 3.0, 80 PLUS Silver
-19%379 kr
Før 469 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte P550SS Strømforsyning 550Watt
419 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK300 kr300 krKøb
2Proshop DK313 kr352 krKøb
3Boligcenter DK359 kr359 krKøb
4CS MEGASTORE DK368 kr407 krKøb
5Vivas DK379 kr448 krKøb
6Ultrashop419 kr419 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC i 176 dage. Laveste pris i perioden er 300 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 409 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 339 kr.

Den nuværende pris på 300 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 24 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 63 prisændringer for Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 63 prisændringer for Gigabyte P550SS - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Silver - AC 155-240 V - 550 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026300 kr7 kr (2%)
21. maj 2026307 kr6 kr (2%)
14. maj 2026313 kr3 kr (1%)
7. maj 2026316 kr5 kr (2%)
6. maj 2026321 kr3 kr (1%)
5. maj 2026318 kr2 kr (1%)
28. apr. 2026316 kr6 kr (2%)
26. apr. 2026322 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026319 kr3 kr (1%)
22. apr. 2026316 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret