Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1

Gigabyte TechnologyComputerskærmeEAN: 4719331872663
Pris fra 3.799 krtil 5.659 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.860 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3799 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" GIGABYTE MO27Q28G - 2560x1440 - 280Hz - WOLED
-15%3.799 kr
Før 4.490 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" GIGABYTE MO27Q28G - 2560x1440 - 280Hz - WOLED billede

Produktinformation

GIGABYTE MO27Q28G OLED Gaming Monitor til esport med WOLED-panel, der leverer dybe sorte og levende kontrast for fordybende, responsiv billedgengivelse. Skærmstørrelse: 27" Opløsning: 2560 x 1440 Opdateringshastighed: 280Hz Paneltype: 4th Gen WOLED (Primary RGB Tandem OLED) Lysstyrke: HDR Peak 1500 Nits Tilslutning: HDMI 2.1, DisplayPort 1.4, USB Type-C (DP Alt.), USB Type-A, USB Type-B (upstream), Headphone, Mic, DC power Særlige funktioner: G-SYNC-kompatibel, AI OLED Care (beskyttelse mod indbrænding), Tactical Switch 2.0, KVM, OLED VRR Anti-Flicker, 99% antirefleks, Eyesafe 3.0, Delta E 2Ultra-hurtig opdateringshastighed og 0.03ms responstid leverer slørfri bevægelser til hurtige skydespil, det brede DCI-P3-farverum og 1500 nit HDR peak bevarer filmiske detaljer, og antirefleks samt ergonomiske indstillinger reducerer blænding og træthed under lange sessioner.

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: MO27Q28G
EAN: 4719331872663
Varenr.: 3405639
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte MO27Q28G 27" 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz
4.589 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1
-6%4.899 kr
Før 5.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1 billede

Produktinformation

OLED gaming-skærm med ultrahurtig ydelseOplev spil og underholdning med 27" OLED i skarp QHD 2560 × 1440. Den lynhurtige 280 Hz opdateringshastighed og 0,03 ms GTG giver silkebløde bevægelser og præcis respons, så du kan reagere først i intense game-scenarier. Med VESA DisplayHDR True Black 500 får du dybe sorte nuancer og levende farver, understøttet af 10-bit farvedybde og 99,5 % DCI-P3 farverum.Skabt til konkurrencen - komfort og kontrolSkærmen er G-SYNC Compatible og har AMD FreeSync Premium Pro for flydende billeder uden tearing. Indbyggede gaming-værktøjer som Black Equalizer og Crosshair hjælper dig med at spotte detaljer i mørke scener og sigte mere præcist. Ergonomien er på plads med højdejustering (op til 13 cm), tilt, pivot og swivel samt antirefleks, så du kan sidde komfortabelt i lange sessioner.Moderne tilslutninger og lydForbind alt dit udstyr via HDMI 2.1 og DisplayPort 1.4. USB-C med DisplayPort Alt Mode og op til 18 W strømlevering gør det nemt at koble bærbar til, mens den indbyggede USB-hub (2× USB-A) samler dit tilbehør. To indbyggede højttalere på 10 W giver praktisk lyd til daglig brug.Skærmstørrelse: 27" / 68,6 cmOpløsning: 2560 × 1440 (16:9)Panel: OLED (WOLED), fladOpdateringshastighed: 280 HzResponstid: 0,03 ms (GTG)Lysstyrke: 335 cd/m² (typisk)HDR: DisplayHDR True Black 500Farver: 10-bit, 1,07 mia. farver, DCI-P3 99,5 %Betragningsvinkler: 178°/178°Synligt område: 58,7 × 33,0 cmPixelpitch: 0,2292 × 0,2292 mmAdaptive sync: NVIDIA G-SYNC Compatible, VESA Adaptive SyncTilslutninger: 2× HDMI 2.1, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgangUSB-hub: 1× USB-C (opstrøms, DP Alt Mode, op til 18 W), 2× USB-A (nedstrøms), USB 3.2 Gen 2Lyd: 2 højttalere, samlet 10 WErgonomi: Højdejustering 13 cm, tilt -5° til 21°, pivot...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Skærme
Vægt: 10.03g
EAN: 4719331872663
Varenr.: 2063509
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1
-6%4.919 kr
Før 5.219 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte MO27Q28G 27 2560 x 1440 (2K) HDMI DisplayPort USB-C 280Hz
5.659 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK3.799 kr3.799 krKøb
2CompuMail DK4.589 kr4.589 krKøb
3Boligcenter DK4.899 kr4.899 krKøb
4Vivas DK4.919 kr5.088 krKøb
5Ultrashop5.659 kr5.659 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1 i 173 dage. Laveste pris i perioden er 3.699 kr (registreret d. 3. januar 2026), højeste er 4.759 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.445 kr.

Den nuværende pris på 3.799 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 39 prisændringer for Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 39 prisændringer for Gigabyte MO27Q28G 27" OLED QHD gaming-skærm - 2560 × 1440, 280 Hz, 0,03 ms, HDR True Black 500, HDMI 2.1 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20263.799 kr668 kr (15%)
24. apr. 20264.467 kr182 kr (4%)
22. apr. 20264.285 kr1 kr (0%)
21. apr. 20264.284 kr285 kr (7%)
11. apr. 20263.999 kr285 kr (7%)
10. apr. 20264.284 kr69 kr (2%)
29. mar. 20264.215 kr85 kr (2%)
25. mar. 20264.300 kr84 kr (2%)
19. mar. 20264.384 kr8 kr (0%)
15. mar. 20264.392 kr68 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret