Gå til hovedindhold

Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

GigabyteComputerskærmeEAN: 4719331854317
Pris fra 978 krtil 1.299 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 321 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 974 kr 27. maj

Sammenlign priser på Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 978 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" GIGABYTE GS27FC - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - VA
978 kr
Til butik
27" GIGABYTE GS27FC - 1920x1080 (FHD) - 180Hz - VA billede

Produktinformation

Gigabyte GS27FC monitor leverer en immersiv, buet gaming- og multimedieoplevelse med levende farver og hurtig responstid. Størrelse: 27" Opløsning: 1920 x 1080 (FHD) Opdateringsfrekvens: 180Hz Paneltype: VA Tilslutninger: 2x HDMI, DisplayPort, hovedtelefonudgang Særlige funktioner: AMD FreeSync Premium; 1500R curvature; 1 ms (MPRT) response time; Flicker-Free; TUV Rheinland Low Blue Light Certification; HDR Den buede skærm, brede farvespektrum og hurtige respons reducerer screen tearing og øjenbelastning, hvilket giver glattere gameplay og levende multimedieoplevelser ved længere brug.

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: GS27FC
EAN: 4719331854317
Varenr.: 3219809
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
27" gaming skærm - Gigabyte GS27FC, FHD, 180 Hz, 1 ms, buet
-19%1.009 kr
Før 1.239 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
27" gaming skærm - Gigabyte GS27FC, FHD, 180 Hz, 1 ms, buet billede

Produktinformation

Fordele ved buet gaming skærmOplev dine spil tættere på med den buede 27" gaming skærm fra Gigabyte. GS27FC leverer flydende action med 180 Hz opdateringshastighed og 1 ms responstid, så du kan reagere hurtigt i intense kampe. Den buede 1500R VA-skærm i Full HD omslutter synsfeltet og giver en mere engagerende spiloplevelse.Klare billeder og gaming-funktionerVA-panelet med 3.000:1 kontrast og antirefleks giver dybe sorte nuancer og skarpe detaljer. FreeSync Premium sørger for synkronisering mellem grafikkort og skærm for jævn visning uden tearing. Praktiske spilværktøjer som Black Equalizer og Crosshair hjælper dig med at se fjender i mørke scener og sigte præcist.Design og tilslutningSkærmen er sort med diskret fod og har OSD, tiltjustering og VESA 100 × 100 mm til væg- eller armmontering. Tilslut nemt via 2× HDMI 2.0 eller DisplayPort 1.4 og brug hovedtelefonudgangen til lyd.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 1.920 × 1.080 (Full HD)Panel: VA, LCD, Edge LEDOpdateringshastighed: 180 HzResponstid: 1 msBuet radius: 1500RFormat: 16:9 (native 16:10 angivet)Lysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 3.000:1Farver: 16,7 mio., sRGB 108 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Synligt område (H × V): 59,8 × 33,6 cmTilslutninger: 2× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgangSync-teknologi: AMD FreeSync PremiumErgonomi: Tilt -5° til 20°, VESA 100 × 100 mmMål med fod (B × H × D): 61,05 × 44,1 × 20,8 cmVægt med/uden fod: 4,53 kg / 3,62 kgStrømforbrug: 18 W (typisk), 0,5 W (standby), intern strømforsyningPakkens indhold: Skærm, fod, strøm- og HDMI-kabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Skærme
Vægt: 9.18g
EAN: 4719331854317
Varenr.: 1941080
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort
1.017 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
27" gaming skærm - Gigabyte GS27FC, FHD, 180 Hz, 1 ms, buet
-18%1.029 kr
Før 1.259 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte GS27FC 27 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 180Hz
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK978 kr1.017 krKøb
2Boligcenter DK1.009 kr1.009 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.017 kr1.017 krKøb
4Vivas DK1.029 kr1.118 krKøb
5Ultrashop1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort

PriceData har fulgt prisen på Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort i 184 dage. Laveste pris i perioden er 969 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 1.558 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.156 kr.

Den nuværende pris på 978 kr er 15% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Gigabyte GS27FC - LED-skærm - gaming - kurvet - 27 - 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 180 Hz - VA - 250 cd/m² - 3000:1 - 1 ms - 2xHDMI, DisplayPort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026978 kr4 kr (0%)
27. maj 2026974 kr1 kr (0%)
26. maj 2026975 kr1 kr (0%)
24. maj 2026974 kr1 kr (0%)
23. maj 2026975 kr1 kr (0%)
13. maj 2026974 kr4 kr (0%)
12. maj 2026978 kr4 kr (0%)
8. maj 2026974 kr35 kr (3%)
5. maj 20261.009 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.008 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret