Gå til hovedindhold

GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort

GigabyteVideokort og -adaptereEAN: 4719331355852
Pris fra 5.575 krtil 6.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 944 kr (14% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5575 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
5.575 kr
Til butik
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM billede

Produktinformation

Gigabyte GeForce RTX 5070 AERO OC 12G - Grafikkort - GeForce RTX 5070 - 12 GB GDDR7 - PCI Express 5.0 - 3 x DisplayPort, HDMI

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GV-N5070AERO OC-12GD
EAN: 4719331355852
Varenr.: 1003144344
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort
5.637 kr
Til butik
GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort billede

Produktinformation

Grafikkort, NVIDIA GeForce RTX 5070 Overclocked (Core clock 2160 MHz / Boost clock 2625 MHz), 6144 CUDA kerner, understøtter NVIDIA DLSS 4, 12GB GDDR7 (Memory clock 28 GHz) - 192-bit, PCI-Express 5.0 x16, 3 x DisplayPort 2.1a / 1 x HDMI 2.1b tilslutninger, understøtter NVIDIA G-Sync, 1 x 16-Pins strømstik (1 x 16-pins -> 2 x 8-pins adapter kabel inkluderet), anbefalet strømforsyning: 750 Watt, kortlængde: 324mm, PCI-Port bredde: 2.8 slots, Gigabyte WindForce 3X low noise køler - med lydløs tilstand (ved lav temperatur), med Gigabyte Fusion 2.0 RGB, inkludere grafikkort støtte, model nummer: GV-N5070AERO OC-12GD...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Grafikkort
Artikel nr.: GV-N5070AERO OC-12GD
EAN: 4719331355852
Varenr.: 3331089
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Gigabyte Geforce RTX5070 AERO OC 12GB Grafikkort - GEEKD.dk
6.165 kr
Til butik
Gigabyte Geforce RTX5070 AERO OC 12GB Grafikkort - GEEKD.dk billede

Produktinformation

Det hvide grafikkort der redefinerer dit gaming-setup med NVIDIA's nyeste Blackwell-arkitektur. Gigabyte GeForce RTX 5070 AERO OC 12GB leverer buttery smooth 1440p gaming og begyndende 4K performance i et elegant design, der løfter ethvert moderne se...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Gigabyte
Kategori: Grafikkort
EAN: 4719331355852
Varenr.: 51210097754448
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Gigabyte NVIDIA GeForce RTX 5070 12GB GDDR7 SDRAM
6.489 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 AERO OC 12 GB GDDR7
-4%6.499 kr
Før 6.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Grafikkort Gigabyte GeForce RTX 5070 AERO OC 12 GB GDDR7
-4%6.519 kr
Før 6.819 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.575 kr5.575 krKøb
2Proshop DK5.637 kr5.637 krKøb
3Geekd6.165 kr6.165 krKøb
4Ultrashop6.489 kr6.489 krKøb
5Boligcenter DK6.499 kr6.499 krKøb
6Vivas DK6.519 kr6.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort i 178 dage. Laveste pris i perioden er 5.260 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 6.032 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.612 kr.

Den nuværende pris på 5.575 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 25 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 51 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 51 prisændringer for GIGABYTE GeForce RTX 5070 AERO OC - 12GB GDDR7 RAM - Grafikkort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 20265.575 kr1 kr (0%)
9. maj 20265.576 kr33 kr (1%)
8. maj 20265.609 kr33 kr (1%)
6. maj 20265.576 kr1 kr (0%)
29. apr. 20265.575 kr1 kr (0%)
5. mar. 20265.576 kr203 kr (4%)
3. mar. 20265.779 kr1 kr (0%)
1. mar. 20265.778 kr1 kr (0%)
26. feb. 20265.779 kr96 kr (2%)
23. feb. 20265.875 kr5 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret