Gå til hovedindhold

GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified

Pris fra 1.143 krtil 1.519 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 376 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 998 kr 13. apr.

Sammenlign priser på GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1143 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS ELITE AE1000PM PG5 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.143 kr
Til butik
AORUS ELITE AE1000PM PG5 1000Watt 80 PLUS Platinum billede

Produktinformation

AORUS ELITE AE1000PM PG5 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 1000 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-AE1000PM PG5
EAN: 4719331554521
Varenr.: 1002328631
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Gigabyte AORUS ELITE P1000W PSU (sort)
1.208 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified
1.218 kr
Til butik
GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Platinum, 120mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 6 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12VHPWR 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 8 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: sort, 1000 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: GP-AE1000PM PG5
EAN: 4719331554521
Varenr.: 3275175
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS ELITE AE1000PM PG5 1000Watt 80 PLUS Platinum
1.419 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning Gigabyte Aorus Elite Platinum ATX 3.1 - 1000 W
1.499 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning Gigabyte Aorus Elite Platinum ATX 3.1 - 1000 W
1.519 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.143 kr1.143 krKøb
2Komplett DK1.208 kr1.208 krKøb
3Proshop DK1.218 kr1.218 krKøb
4Ultrashop1.419 kr1.419 krKøb
5Boligcenter DK1.499 kr1.499 krKøb
6Vivas DK1.519 kr1.598 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified

PriceData har fulgt prisen på GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified i 183 dage. Laveste pris i perioden er 998 kr (registreret d. 13. april 2026), højeste er 1.468 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.151 kr.

Den nuværende pris på 1.143 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 32 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 58 prisændringer for GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 58 prisændringer for GIGABYTE AORUS ELITE P1000W Strømforsyning - 1000 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.143 kr4 kr (0%)
30. maj 20261.147 kr3 kr (0%)
28. maj 20261.144 kr35 kr (3%)
27. maj 20261.109 kr3 kr (0%)
24. maj 20261.112 kr3 kr (0%)
23. maj 20261.109 kr4 kr (0%)
22. maj 20261.113 kr6 kr (1%)
20. maj 20261.107 kr17 kr (2%)
16. maj 20261.124 kr6 kr (1%)
15. maj 20261.118 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret