Gå til hovedindhold

Gigabyte Technology AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

Pris fra 970 krtil 1.239 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 269 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 849 kr 12. mar.

Sammenlign priser på AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 970 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE 850Watt 80 PLUS Platinum
970 kr
Til butik
AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE 850Watt 80 PLUS Platinum billede

Produktinformation

AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: GP-AE850PM PG5 ICE
EAN: 4719331554392
Varenr.: 1002328634
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC
1.050 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
GIGABYTE AORUS ELITE P850W ICE Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified
1.050 kr
Til butik
GIGABYTE AORUS ELITE P850W ICE Strømforsyning - 850 Watt - 120 mm - ATX 3.0 - 80 Plus Platinum certified billede

Produktinformation

Strømforsyning ( intern ), ATX standard: ATX12V 3.0, 80 plus Platinum, 120mm blæser fluid dynamic leje, aktiv PFC, kabler: 6 x 8 (6+2) pins til grafikkort / 1 x 12VHPWR 600 Watt pins til grafikkort (PCI Express 5.0 ready) / 8 x 5 pins SATA / 4 x 4 pins Molex / 1 x 24 (20+4) pins ATX / 2 x 4+4 pins CPU, fuld modulær og tynde kabler, farve: hvid, 850 watt...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: GIGABYTE
Kategori: Stroemforsyning
Artikel nr.: GP-AE850PM PG5 ICE
EAN: 4719331554392
Varenr.: 3275177
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE 850Watt 80 PLUS Platinum
1.239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK970 kr970 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.050 kr1.050 krKøb
3Proshop DK1.050 kr1.050 krKøb
4Ultrashop1.239 kr1.239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC

PriceData har fulgt prisen på AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC i 183 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 12. marts 2026), højeste er 1.049 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 969 kr.

Den nuværende pris på 970 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 5% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 28 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for AORUS ELITE AE850PM PG5 ICE - Strømforsyning (intern) - ATX12V 3.0/ EPS12V - 80 PLUS Platinum - AC 100-240 V - 850 Watt - aktiv PFC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026970 kr2 kr (0%)
28. maj 2026968 kr35 kr (4%)
27. maj 2026933 kr2 kr (0%)
24. maj 2026935 kr1 kr (0%)
23. maj 2026934 kr1 kr (0%)
22. maj 2026935 kr3 kr (0%)
20. maj 2026932 kr13 kr (1%)
16. maj 2026945 kr5 kr (1%)
15. maj 2026940 kr1 kr (0%)
14. maj 2026939 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret