Gå til hovedindhold

+GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå

+GF+SanitetEAN: 7612988166680
Pris fra 65 krtil 79 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 14 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 58 kr 18. apr.

Sammenlign priser på +GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 65 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå
65 kr
Til butik
+GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå billede

Produktinformation

GF overgangsnippel 2" til 63 mm PVC-rør (til limning) - specielt velegnet til afløb og industri, da disse tåler mange kemikalier. Teknisk data:- Materiale: PVC- Type: Overgangnippel- Trykklassificering (PN): 16 bar- Temperaturområde: 0 °C til +60 °C

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: Afløb
Farve: grey
Størrelse: 63 mm
EAN: 7612988166680
Varenr.: 061281063
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
63 mm x 2" PVC overgang muffe/nippel
77,34 kr
Til butik
63 mm x 2" PVC overgang muffe/nippel billede

Produktinformation

PVC trykrør og fittings til limning er velegnet til bortledelse af spildevand fra afløbsinstallationer i industrien, da de har høj kemikalie- og korrosionsresistens.Til limning Godkendt til tryk ved 10 barVær opmærksom på, at PVC trykrør og fittings IKKE...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 7612988166680
Varenr.: 15844046897487
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
GF PVC Overgangsmuffe/-nippel 2'' - 63 mm R
78,75 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
+GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå
79 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad +GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad +GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS65 kr65 krKøb
2EL-GROSSISTEN77,34 kr77,34 krKøb
3vvsfittings.dk78,75 kr78,75 krKøb
4BilligVVS DK79 kr79 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for +GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå

PriceData har fulgt prisen på +GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå i 164 dage. Laveste pris i perioden er 47 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 77,34 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 63 kr.

Den nuværende pris på 65 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for +GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for +GF+ overgangsnippel, Ø63 mm x 2", plast, grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202665 kr12,34 kr (16%)
24. maj 202677,34 kr12,34 kr (19%)
17. maj 202665 kr12,34 kr (16%)
16. maj 202677,34 kr12,34 kr (19%)
12. maj 202665 kr12,34 kr (16%)
11. maj 202677,34 kr12,34 kr (19%)
3. maj 202665 kr7 kr (12%)
18. apr. 202658 kr15,35 kr (21%)
17. apr. 202673,35 kr15,35 kr (26%)
9. mar. 202658 kr10 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret