Gå til hovedindhold

+GF+ Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP

+GF+SanitetEAN: 8025351225072
Pris fra 75,99 krtil 129 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 53,01 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 68,91 kr 7. maj

Sammenlign priser på Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 75.99 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
+GF+ iJOINT 40 mm x 1.1/2" overgang med nippel, PP, PN16
75,99 kr
Til butik
+GF+ iJOINT 40 mm x 1.1/2" overgang med nippel, PP, PN16 billede

Produktinformation

+GF+ iJOINT 40 mm x 1.1/2" overgang med nippel, PP, PN16

Produktspecifikationer

EAN: 8025351225072
Varenr.: 15843745694031
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
+GF+ iJoint overgangsnippel, til PEM rør, 1 1/2" x 40 mm
89 kr
Til butik
+GF+ iJoint overgangsnippel, til PEM rør, 1 1/2" x 40 mm billede

Produktinformation

GF iJoint Overgangs-Nippel til PEM rør - 1 1/2" x 40 mm Kompressionsfitting Lav vægt 16 bars arbejdstryk (PN16) Minimum 50 års levetid Nem installation Temperatur -10°C - +45°C Passer til PE (PEM) rør SDR11 & SDR17 iJOINT bruges ved samling af PE-rør...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: +GF+
Kategori: VVS fittings
Farve: black
Størrelse: 40mm x 1.1/2"
EAN: 8025351225072
Varenr.: 073654341
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP
97,5 kr
Til butik
Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP billede

Produktinformation

Montage uden adskillelse, passer til PE rør SDR17 & SDR11VA godkendt, VA 1.22/19502Vand PN16Materiale: PPPakning: EPDM (PTFE-coatet) kvalitet til drikkevandUdvendig gevind: Rørgevind ISO 7 (konisk)Farve: Blå omløber, sort krop

Produktspecifikationer

Kategori: Overgange med nippel
Størrelse: 1 1/2 ''
EAN: 8025351225072
Varenr.: 073654341
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
+GF+ iJoint overgangsnippel til PEM rør, 1 1/2" x 40 mm
129 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
+GF+ iJoint overgangsnippel til PEM rør, 1 1/2" x 40 mm
129 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN75,99 kr75,99 krKøb
2CompletVVS89 kr89 krKøb
3vvsfittings.dk97,5 kr97,5 krKøb
4BilligVVS DK129 kr129 krKøb
5LavprisVVS129 kr129 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP

PriceData har fulgt prisen på Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP i 161 dage. Laveste pris i perioden er 68,91 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 78 kr.

Den nuværende pris på 75,99 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 15% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Georg Fischer IJOINT overgangsnippel 40 mm x 1.1/2''. PN16. PP de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202675,99 kr13,01 kr (15%)
23. maj 202689 kr13,01 kr (17%)
9. maj 202675,99 kr7,08 kr (10%)
7. maj 202668,91 kr20,09 kr (23%)
6. maj 202689 kr20,09 kr (29%)
23. apr. 202668,91 kr10,09 kr (13%)
22. apr. 202679 kr10,09 kr (15%)
19. apr. 202668,91 kr10,09 kr (13%)
18. apr. 202679 kr10,09 kr (15%)
15. apr. 202668,91 kr10,09 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret